Novým predsedom predstavenstva a prezidentom Allianz - SP sa stane Todor Todorov

13. marec 2015
Od 1. apríla 2015 bude novým predsedom predstavenstva a prezidentom Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov. Nahradí tak súčasného prezidenta spoločnosti Mareka Jankoviča, ktorý po piatich rokoch končí svoje pôsobenie na čele najväčšej slovenskej poisťovne.

V doterajšej funkcii viceprezidenta spoločnosti Todora Todorova, zodpovedného za rezort financií a riadenia rizík, nahradí Martin Wricke, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ obchodu pre nemecky hovoriace krajiny skupiny Allianz. Manfred Knof, generálny riaditeľ regiónu strednej a východnej Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu (CEEMA) v skupine Allianz, považuje toto rozhodnutie spoločnosti za dobrú voľbu: „Pán Todorov je v Allianz – Slovenskej poisťovni už viac ako 10 rokov. Jeho odborné znalosti s dlhoročnými skúsenosťami sú dobrým predpokladom, aby pokračoval v úspešnom vedení spoločnosti.

V oblasti poisťovníctva začal Todor Todorov svoju kariéru už v roku 1996 ako vrchný riaditeľ pre ekonomiku v Slovenskej poisťovni, neskôr pracoval aj na iných vrcholových manažérskych pozíciách. Od roku 2007 je predsedom dozornej rady dcérskej spoločnosti Allianz – Slovenská DSS.

Helena Kanderková
špecialistka externej komunikácie Allianz - SP
Ako vám môžeme pomôcť?