Allianz - SP pozýva na výstavu Milan Paštéka - Legenda slovenského maliarstva

19. marec 2015
Návštevníci Galérie mesta Bratislavy v Pálffyho paláci majú od 20. marca do 28. júna 2015 možnosť vidieť unikátnu výstavu jedného z vrcholných predstaviteľov moderného výtvarného umenia – Milana Paštéku.

Výstava s názvom Milan Paštéka - Legenda slovenského maliarstva sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a ponúka retrospektívny prierez vrcholnými dielami jedného z najžiadanejších výtvarníkov na slovenskom trhu. Výstavu pripravili Jan Kukal a Dušan Vanko. Hlavným reklamným partnerom a zároveň poisťovateľom vystavených diel je Allianz – Slovenská poisťovňa.

Prvú samostatnú výstavu uviedol Milan Paštéka v bratislavskej Mestskej galérii na jeseň roku 1965. Doma aj v zahraničí mal viac ako 30 samostatných výstav. Od tej prvej ubehlo päťdesiat rokov a nadšenci výtvarného umenia majú jedinečnú príležitosť vychutnať si diela patriace k najcennejším a najžiadanejším na slovenskom trhu. Deväťdesiat vystavených obrazov pozostáva zo súkromných zbierok, archívov, rôznych inštitúcií či významných galérií. Každý z nich podčiarkuje osobitný maliarsky rukopis autora, ktorého dielo nebolo ovplyvnené žiadnymi dobovými limitmi.

Allianz – Slovenská poisťovňa poisťuje nielen výstavu umeleckých diel, ale aj ich prepravu „z klinca na klinec“, teda od ich zvesenia až po inštaláciu po ich návrate späť. Medzi mnohé umelecké výstavy, ktoré Allianz – SP v minulosti poistila, patria napríklad Alfons Mucha - Cesta ku sláve či Pocta Picassovi.

Helena Kanderková
špecialistka externej komunikácie Allianz - SP
Ako vám môžeme pomôcť?