Tlačové správy

27.04.2017
Priemyselné kontroly, letecké snímkovanie, pohraničné hliadkovanie, distribúcia tovaru, núdzové zásobovanie, prieskumy rastu plodín, ale aj na rekreačné účely. Využitie bezpilotných lietadiel, známych aj ako drony, stúpa a prudko rastie aj ich popularita. Čoraz častejšie sa využívajú aj v poisťovníctve, najmä pri likvidácií poistných udalostí. Podľa nedávnej štúdie Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) s názvom Rise of the Drones do roku 2020 počet dronov stúpne až na 4,7 milióna.
viac
25.04.2017

Bezkonkurenčne najúspešnejšou poisťovňou sa v 12. ročníku súťaže finančných produktov Zlatá minca 2016 stala Allianz – Slovenská poisťovňa, keď získala dohromady 12 Zlatých mincí.

viac
13.04.2017
Allianz – Slovenská poisťovňa bodovala hneď v dvoch kategóriách v súťaži Hypotéka roka 2017, ktorú po štvrtý krát vyhlásil týždenník TREND spolu s Fincentrom. Absolútne prvenstvo v kategórií Poistenie nehnuteľnosti obhájil produkt Môj domov. Produkt rizikového životného poistenia Šťastný život získal v kategórií Poistenie hypotéky vo veľmi tesnom hlasovaní 3. miesto.
viac
31.03.2017
Krádež „princezniných“ šiat, stratené papagáje, ako sa sova stala vandalom či odpoveď na otázku pracovníka, odkedy má klient uzatvorenú poistnú zmluvu: „Odvtedy, ako zhodili Mečiara..."Medzi 750 až 800 škodami, ktoré denne nahlásia klienti Allianz - SP sa občas vyskytnú aj úsmevné, kuriózne, ale aj bizarné hlásenia. Pozrite si prehľad tých najzaujímavejších, ktoré by sme mohli zaradiť do kategórie „prvoaprílové“ poistné udalosti.
viac
31.03.2017
Od 1. apríla 2017 sa novým riaditeľom odboru likvidácie poistných udalostí v Allianz - Slovenskej poisťovni stane Milan Rajec. Zodpovedný bude za vedenie najväčšieho odboru poisťovne.
viac
16.03.2017
Poisťovňa Allianz sa stala oficiálnym partnerom šampionátu Formuly E. Globálne partnerstvo zahŕňa okrem pretekov plne elektrických monopostov aj preteky bezpilotných vozidiel Roborace.
viac
10.03.2017
Ak to vyjde, bude to historický úspech pre slovenské horolezectvo! Štvorica slovenských horolezcov sa pokúsi zdolať 7. najvyšší vrch sveta, Dhaulágirí (8167 m) v nepálskych Himalájach. Michal Gabriž, Peter Hámor, Michal Sabovčík a Tomáš Petrík odlietajú už 10. marca do Nepálu. Jedným z partnerov expedície na Dhaulágirí je aj Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorá je hlavným sponzorom Michala Gabriža a zároveň mu poskytla komplexné cestovné poistenie počas celej expedície.
viac
28.02.2017
Tri ochorenia, ktoré Slovákov postihujú najčastejšie, sú rakovina, cievna mozgová príhoda a srdcový infarkt. Prvenstvo v rebríčku najzávažnejších ochorení má u nás jednoznačne rakovina, podľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), pribudne ročne viac ako 30-tisíc nových pacientov. Navyše, Slovensko patrí medzi tri štáty na svete s najväčším výskytom rakoviny hrubého čreva a konečníka u mužov aj u žien. Napríklad pri niektorých druhoch rakoviny, ako sú rakovina prsníka, kože či krčka maternice, je úspešnosť vyliečenia 90 až 94 percent.
viac
09.02.2017
Allianz – Slovenská poisťovňa v minulom roku zaviedla viaceré opatrenia v boji proti poisťovacím podvodom, čím zvýšila úspešnosť odhalenia podvodov až na 96 percent. Oproti predchádzajúcemu roku je to nárast o ďalšie 3 percentá. „V roku 2016 sme preverili spolu 2003 podozrivých škôd v životnom aj neživotnom poistení, z ktorých v 1991 prípadoch sme šetrenie ukončili. Podozrenie na podvod sa nám potvrdilo až v 1909 prípadoch v celkovej hodnote vyše 4,1 miliónov eur“, konštatuje vedúca oddelenia kontroly a špeciálnych činností Allianz – SP Jaroslava Zemanová. Ide pritom o porovnateľnú sumu ako v roku 2015 napriek tomu, že šetrených prípadov bolo o 113 menej.
viac
06.02.2017
Do konca januára dostal každý sporiteľ v 2. pilieri výpis od svojej dôchodkovej správcovskej spoločnosti o stave na svojom dôchodkovom účte. Výpis obsahuje prehľad o výške úspor, ich zhodnotení aj poplatkoch za správu. Kľúčovou informáciou je najmä rozdelenie prostriedkov v jednotlivých fondoch, teda samotná investičná stratégia, ktorá má na zhodnotenie našich úspor zásadný vplyv.
viac