Tlačová správa | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz - SP je pripravená na vyplácanie dôchodkov z druhého piliera

V pondelok 22. decembra získala Allianz – Slovenská poisťovňa od Národnej banky Slovenska licenciu na vyplácanie dôchodkov z druhého piliera. Allianz – SP požiadala o rozšírené povolenie na vykonávanie tejto činnosti ako prvá poisťovňa na Slovensku už na konci augusta 2014.

Vyplácanie dôchodkov z druhého piliera je presne vymedzené zákonom, ktorý špecifikuje jeho rozsah a podmienky. Hlavným kritériom pri rozhodovaní sporiteľa, v ktorej poisťovni uzavrie zmluvu, bude výška dôchodku. Pri malých rozdieloch bude do rozhodovania vstupovať aj faktor spoľahlivosti a dôveryhodnosti poisťovne, ktorá bude dôchodok vyplácať. Skupina Allianz má silné zázemie a vo vyplácaní dôchodkov má dlhodobé skúsenosti v desiatkach krajín po celom svete. Pred desiatimi rokmi Allianz – SP založila Allianz – Slovenskú dôchodkovú správcovskú spoločnosť, ktorá sa stala lídrom na trhu starobného dôchodkového sporenia a sporí si v nej už viac ako 460-tisíc budúcich dôchodcov.

Ako jednotka na slovenskom poistnom trhu chceme našim klientom ponúknuť komplexný balík finančných služieb, do ktorého patrí aj vyplácanie dôchodkov z druhého piliera. Príprava na plynulé vyplácanie trvala niekoľko mesiacov, aby sme vedeli rýchlo a k spokojnosti klientov riešiť rôzne životné situácie, do ktorých sa klienti počas výplaty môžu dostať a ktoré majú vplyv na prístup k ich nasporeným finančným prostriedkom,“ hovorí Marek Jankovič, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

Dátum vydania: 30.12.2014

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook