Vianočné kuriózne nehody klientov poisťovne | Allianz - Slovenská poisťovňa

Vianočné kuriózne nehody klientov poisťovne

Dôkazom, že Vianoce sa môžu v priebehu sekundy zmeniť zo sviatkov pokoja na nočnú moru, sú aj nasledovné poistné udalosti:

Asi najkurióznejšia poistná udalosť sa stala v nákupnom centre, ktoré navštívil osobne Santa a jeho pomocníci. Rodičia spolu so svojimi dvomi deťmi zobrali na stretnutie so Santom aj rodinného miláčika, malého psíka. Ten však pri pokuse vianočného škriatka vziať jedno z detí na ruky, uhryzol Santovho pomocníka do lýtka. Mimosúdnu dohodu hradila poisťovňa z poistenia zodpovednosti.

Nepozornosť a otvorený plameň sviečky často narušia vianočnú pohodu. Rodina si pri sledovaní večerného televízneho programu všimla, že od dohárajúcej sviečky začína horieť aj adventný veniec. Rozospatý otec schytil veniec a pri snahe odniesť ho rýchlo na balkón sa mu rozpustený vosk rozlial po ruke a s popáleninami musel navštíviť nemocnicu.

Vianočné nehody sa nevyhýbajú ani cestám. Dôkazom je škoda, ktorú na vozidle spôsobil zle upevnený vianočný stromček. Ten trafil čelné sklo auta, ktoré šlo za nezodpovedným vodičom. Našťastie, nehoda sa stala ešte na parkovisku nákupného centra v malej rýchlosti a okrem prasknutého čelného skla a doškriabaného laku sa nič vážnejšie nestalo.

Menej zábavná nehoda sa stala rodine, v ktorej sa vianočné sviatky takmer zmenili na peklo. Elektrické svetielka, ktoré zdobili vianočný stromček dostali skrat a spôsobili požiar. Našťastie, otec rodiny bol doma a vďaka jeho pohotovému zásahu zhorela len menšia časť výzdoby a obalov darčekov.

Dátum vydania: 19.12.2013

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook