Skupina Allianz poisťuje aj sviatočné trháky v kinách | Allianz - Slovenská poisťovňa

Skupina Allianz poisťuje aj sviatočné trháky v kinách

 1. Člen skupiny Allianz, poisťovňa Fireman’s Fund je najväčším svetovým poisťovateľom filmov
 2. Poistenie filmov kryje viaceré unikátne riziká

Máloktorý divák si pri sledovaní filmov v kine či televízii uvedomí, že nakrúcanie prvotriednych filmov predstavuje viaceré veľké riziká. „Tieto sviatky budú v kinách filmy, ktoré pracujú s 3D technológiou, sú nakrúcané na exotických miestach alebo obsahujú zložité akčné scény. To všetko predstavuje pre filmárov potenciálne riziko,“ hovorí Lori Fouché, prezident poisťovne Fireman’s Fund.

Spomedzi filmov, ktoré sa hrajú alebo budú hrať cez tohtoročné sviatky, poisťuje člen skupiny Allianz filmy ako Twilight Sága: Úsvit (1. časť), Vojna bohov, Sherlock Holmes: Hra tieňov či Rumový denník.

Unikátne riziká

S takmer storočnými skúsenosťami z oblasti poisťovania filmov, či už nezávislých alebo kino trhákov, je poisťovňa Fireman’s Fund zameraná na pomoc producentom a štúdiám, aby dokončili film na čas, bezpečne a neprekročili pri tom rozpočet. Poskytuje napr. odborné poradenstvo pri scénach ako sú vzdušné bitky alebo scény s výbuchmi s cieľom natočiť ich s čo najmenším rizikom pre všetkých zúčastnených.

Akčne orientované filmy ako Sherlock Holmes alebo Vojna bohov môžu byť riskantné pre produkciu napr. aj tým, že sa im zraní predstaviteľ hlavnej postavy. To môže dočasne zastaviť výrobu, čo predstavuje stratu aj 250 tisíc dolárov za jeden deň filmovania,“ zdôrazňuje Lori Fouché z Fireman’s Fund. „Filmy, ktoré sa natáčajú v zahraničí, ako napr. Twilight Sága v Brazílii, zas môžu spôsobiť problémy pri presune rekvizít a kostýmov alebo predstavovať riziko z pohľadu exotických chorôb.

Dátum vydania: 19.12.2011

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook