Po víchrici, ktorá sa cez víkend a včera prehnala Slovenskom, nahlásili klienti Allianz - SP do dnešného dňa už vyše 250 škôd, z toho približne 200 hlásení bolo na privátnom majetku. Najviac hlásení prišlo z okresov Bardejov, Banská Bystrica, Martin, Poprad, Žilina, Liptovský Mikuláš a zo Záhoria.

Najčastejšie klienti hlásia zničené strechy, najmä odfúknuté eternity a zrolované plechy, ďalej zničené oplotenia z popadaných stromov a lietajúcich predmetov, popadané komíny, zničené a polámané altánky, záhradné nábytky, trampolíny, detské hojdačky a preliezky a konštrukcie z bazénov. Klienti tiež hlásia strhnuté izolácie, poškodené fasády, poškodené satelity a antény a potrhané vonkajšie žalúzie. Po tom ako stromy padnuté na elektrické vedenia spôsobili na mnohých miestach Slovenska výpadky elektriny, klienti včera a dnes začínajú hlásiť aj škody na elektrospotrebičoch, vykurovacích kotloch a čerpadlách.
 

Klientom odporúčame nahlásiť vzniknuté škody čo najskôr, najlepšie online, prostredníctvom webstránky https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/, kde je možné vložiť aj fotografie poškodeného majetku. Škody na dome či byte a ich zariadení si môžu klienti uplatniť z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti (z rizika živel). Škody na vozidle zas kryje havarijné poistenie - riziko živelná udalosť, ktoré je už v základnom balíku havarijného poistenia auta.

Helena Kanderková
špecialistka externej komunikácie Allianz - SP
Ako vám môžeme pomôcť?