Agata Aniela Przygoda (38) je od júla 2019 novou členkou predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne a viceprezidentkou rezortu prevádzky a informačných technológií. Vo funkcii nahradila odchádzajúceho Viktora Cingela.

V novej pozícií sa Agata Przygoda chce zamerať najmä na zjednodušovanie procesov a skutočnú orientáciu na klienta, ktorá je podľa nej kľúčom k udržaniu si pozície trhového lídra. „Dôležité je počúvať klienta a reagovať na jeho spätnú väzbu. Aj malé, nepretržité zlepšovanie procesov, môže priniesť veľkú zmenu,“ uviedla A. Przygoda.


Agata Przygoda má 15-ročné skúsenosti v oblasti poisťovníctva a bankovníctva. Do Allianz – SP prešla z centrály skupiny Allianz v Mníchove, kde počas ôsmich rokov pôsobenia vystriedala viacero pozícií a manažovala projekty v oblasti IT a starostlivosti o zákazníka v regióne strednej a východnej Európy. Predtým pracovala v Allianz Polska vo Varšave, kde mala na starosti optimalizáciu procesov. Profesionálnu kariéru začínala v komerčných bankách vo Varšave, odkiaľ prešla do niekdajšej Allianz Bank Polska, kde mala na starosti tvorbu a implementáciu projektov a procesov.


Doktorát z ekonómie získala na Warsaw School of Economics. Na Kozminski University vo Varšave absolvovala štúdium biznis psychológie pre manažérov.

Helena Kanderková
špecialistka externej komunikácie Allianz - SP
Ako vám môžeme pomôcť?