Nastavte si štruktúrovaný denný režim, ktorý budete dodržiavať. Ak pracujete z domu, nevynechávajte prestávky a voľný čas využite napríklad na prechádzku v prírode. Nezabúdajte na zdravú stravu, dostatok spánku, cvičenie a sociálny kontakt s vašimi blízkymi. Videohovory sú skvelé riešenie, ako stráviť nedeľné popoludnie pri šálke dobrého čaju aj s ľuďmi, ktorí s vami nežijú v jednej domácnosti, pričom chránite vaše, aj ich zdravie. 
Čerpajte zo zručností, ktoré ste nadobudli v minulosti. Spomeňte si, ako sa vám podarilo zvládnuť predošlé nepriaznivé situácie. Využite tieto zručnosti ako pomoc pri zvládaní emócií v  náročnom období šírenia koronavírusu. 
Získavajte aktuálne a relevantné informácie. Nájdite si dôveryhodné zdroje a nenechajte sa ovplyvňovať zavádzajúcimi a nepravdivými informáciami. K takým zdrojom patrí napríklad: 
Vyvarujte sa nadmernému vystaveniu negatívnym informáciám. Ak vás zahlcujú, majú trvalo negatívny vplyv na vašu dobrú náladu. Obmedzte čas strávený pri televízii a na sociálnych sieťach a nahraďte ho pätnástimi minútami pokoja. Trénujte dýchacie cvičenia, či jednoduchú meditáciu, ktorá vám vyčistí myseľ. Relax a čas vyhradený pre seba je vždy dobrý nápad. 
Pri práci z domu môžete počúvať svoju vlastnú hudbu, či povenovať sa domácemu miláčikovi. Niektorým sa naskytne viac priestoru na strávenie plnohodnotného času s rodinou, či na naučenie sa nového koníčka. Sústreďte sa na pozitíva. Nové situácie a zmeny v doterajšej rutine môžu spôsobiť stres, no prichádzajú s nimi aj nečakané odmeny.