Upozornenie: Používate zastaralý prehliadač, prosíme vyberte si novší prehliadač napríklad Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge.

Blogy od Allianzu

jún 24, 2021

Ochranný faktor je každodennou nutnosťou

Pre mnohých sa krém s ochranným faktorom (ľudovo nazývaný aj SPF-ko alebo krém na opaľovanie) spája najmä s dovolenkou pri mori. Avšak niektorí už vedia, prečo je dôležité ho zaradiť do každodennej rutiny, a to nielen v lete, ale počas celého roka. SPF-kom si musíme chrániť nielen pokožku ako takú, ale napr. aj znamienka, ktorým sme venovali náš predchádzajúci článok. V spolupráci s dermatologičkou MUDr. Karolínou Baumgartnerovou sme sa preto tentokrát bližšie pozreli na to, ako si vybrať ten najvhodnejší a čo je pri jeho výbere potrebné brať do úvahy.
Čítať viac

jún 09, 2021

So slnkom a znamienkami nehazardujeme

So začínajúcou letnou sezónou čoraz častejšie vystavujeme pokožku nášho tela slnečnému žiareniu. To okrem nepríjemného začervenania či spálenia ovplyvňuje aj malé tmavé útvary, ktoré sa na pokožke nachádzajú. Spoločne s dermatologičkou MUDr. Karolínou Baumgartnerovou preto upriamime pozornosť na pigmentové névy, ľudovo nazývané aj znamienka alebo šošovičky.
Čítať viac

jún 01, 2021

Zelená energia aj v Allianzi

Myslieť a správať sa ekologickejšie nie je trendom, ale nevyhnutnosťou. Najčastejšie sú diskutované zmeny spojené s nakupovaním a stravovaním. Veľmi dôležité je však myslieť aj na to, odkiaľ čerpáme energiu a ako to možno robiť šetrnejšie.
Čítať viac

máj 13, 2021

Zdravá strava – základ zodpovedného životného štýlu

Hovorí sa, že v zdravom tele zdravý duch, no ruka v ruke s pravidelným pohybom ide aj správna výživa. V našom ďalšom blogu si prečítate to, aký vplyv má kvalita potravín či pravidelnosť stravovania na náš životný štýl.
Čítať viac

máj 12, 2021

Video séria: rýchle cvičenie pri sedavom zamestnaní

Aké cviky si môžete zacvičiť aj popri práci? V spolupráci s kondičným trénerom a pohybovým terapeutom Dominikom Hopjakom sme pre vás pripravili sériu cvičení vo forme krátkych videí. Prevedie vás v nich cvikmi špeciálne zostavenými na regenráciu tela a správne fungovanie svalov, ktoré pri sedavom zamestnaní trpia.
Čítať viac

apr 23, 2021

Rady od odborníka pre vaše zdravie pri sedavom zamestnaní

Mnohí už diskusiu o negatívach spojených so sedavým zamestnaním určite zachytili. Kondičného trénera a pohybového terapeuta Dominika Hopjaka sme sa preto opýtali na to, do akej miery má sedavé zamestnanie vplyv na naše zdravie a aké rôzne cviky nám v domácom prostredí odporúča.
Čítať viac

apr 21, 2021

Rozhovor: Prečo by sme sa všetci mali zaujímať o zlepšenie životného prostredia?

Prečo sú vzdelávanie a osveta v oblasti ekológie tak dôležité, aké kroky sú potrebné k zlepšeniu situácie a ako k tomu môžeme prispieť aj s minimálnou námahou? Dozviete sa v rozhovore s Alexandrou Madrovou, zakladateľkou vzdelávacieho občianskeho združenia Planet Lover.
Čítať viac

mar 11, 2021

Všetko podstatné o havarijnom poistení

Zorientovať sa v tom, ako fungujú rôzne druhy poistenia môže byť niekedy náročné. V tomto blogu vám preto priblížime ako funguje tzv. havarijné poistenie a kedy si ho uzatvoriť.
Čítať viac

mar 10, 2021

Všetko dôležité o zákonnom povinnom zmluvnom poistení

Dozviete sa, čo to vlastne povinné zmluvné poistenie je, čo všetko kryje, kedy a ako si ho uzatvoriť a prípadne zmeniť.
Čítať viac

29 (celkový počet článkov)