Peniaze zaplatené za dovolenku ochráni poistenie storna zájazdu | Allianz - Slovenská poisťovňa

Peniaze zaplatené za dovolenku ochráni poistenie storna zájazdu

Kúpiť si dovolenku či letenku pár mesiacov vopred sa väčšinou oplatí, ale s výhodnejšou cenou prichádza aj riziko, že pár dní pred odjazdom ochoriete alebo sa vám stane úraz a budete musieť zaplatiť storno poplatky. Prídete tak nielen o vytúženú dovolenku, ale navyše skončíte aj vo finančnom mínuse.

 

Riešenie je jednoduché

Práve na zníženie rizika finančnej straty v podobe storno poplatkov za zájazd či letenku prináša Allianz – Slovenská poisťovňa svojim online klientom možnosť uzatvoriť poistenie storna aj samostatne a nielen ako súčasť online cestovného poistenia, ako to bolo doteraz.

Snažili sme sa vyjsť v ústrety požiadavkám klientov, ktorí požadovali samostatné poistenie storno poplatkov, bez nutnosti uzatvoriť celý balík online cestovného poistenia,“ hovorí Vladimír Kršák, riaditeľ priameho predaja v Allianz – SP. Ak teda máte cestovné poistenie ako súčasť platobnej karty alebo máte iný druh poistenia na cesty, ktorého súčasťou nie je poistenie storno poplatkov, využite možnosť uzavrieť si storno poistenie online.

 

Online poistenie storna zájazdu a predčasného návratu v skratke:

 1. Poistenie storna zájazdu vás kryje od momentu zaplatenia poistného.
 2. Storno poistenie sa vzťahuje na objednané a zaplatené služby súvisiace s cestou ako je dovolenka, zájazd, letenka, cestovný lístok, ubytovanie alebo študijný pobyt.
 3. Poistenie storna zájazdu je potrebné uzatvoriť najneskôr do 24 hodín od zaplatenia za cestu, ktorú chcete poistiť, respektíve do konca dňa, ktorý nasleduje po kúpe, napríklad zájazdu alebo letenky.
 4. Poistenie stornovacích poplatkov a predčasného návratu je určené ako pre cesty do zahraničia, tak aj na Slovensko.
 5. Ak sa budete musieť pre chorobu alebo inú závažnú príčinu vrátiť z dovolenky predčasne, preplatíme Vám čiastku za služby, ktoré ste nemohli využiť.

 

Veľa výhod za pár kliknutí

Pri uzatvorení poistenia cez internet dostáva klient na svoju emailovú adresu návrh zmluvy, ktorý je náhradou jej papierovej podoby. Nie je potrebné nič podpisovať, chodiť na poštu alebo do banky. Cez internet je možné v priebehu niekoľkých minút poistenie uzatvoriť a hneď aj zaplatiť, čím sa stáva zmluva platná. Online poistením šetríte nielen čas, ale vďaka zľavám aj financie a tiež životné prostredie.

Dátum vydania: 31.01.2013

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook