Ochrana osobných údajov | Allianz - Slovenská poisťovňa

Ochrana osobných údajov

Prečo je návrh poistnej zmluvy zasielaný emailom chránený heslom?


Návrh poistnej zmluvy obsahuje osobné údaje, ku ktorým by sa v prípade zasielania dokumentu bez hesla mohla dostať nepovolaná osoba. Z dôvodu ochrany osobných údajov sú všetky zasielané dokumenty chránené jedinečným heslom. Heslo môže byť náhodne vygenerované alebo si môžete zvoliť vlastné heslo. Heslo neposielame emailom, pretože by sa tak stratila jeho funkcia - ochraňovať osobné údaje v návrhu poistnej zmluvy.

Na otvorenie súboru chráneného heslom môžete použiť prieskumník súborov operačného systému Windows, program WinZip vo verzii 9.0 alebo vyšší, alebo iný prehliadač, ktorý podporuje prácu so súbormi komprimovanými vo formáte ZIP.


Uložte si návrh poistnej zmluvy


Návrh poistnej zmluvy, ktorý máte k dispozícii počas uzatvárania poistnej zmluvy, je totožný s návrhom poistnej zmluvy, ktorý vám zašleme emailom. Návrh si teda môžete uložiť priamo do vášho počítača, alebo vytlačiť už počas uzatvárania poistnej zmluvy. Vyhnete sa tak problémom so zabudnutým alebo strateným heslom. Poistka vám príde následne poštou na vami uvedenú adresu (prípadne elektronicky na vašu e-mailovú adresu, ak máte s nami uzavretú Dohodu o elektronickej komunikácii). V prípade cestovného poistenia, poistenia storno poplatkovpoistenia na hory v SR sa návrh poistnej zmluvy momentom uhradenia stáva poistkou a teda vám už poštou nič neposielame. V návrhu sa nachádza aj kartička asistenčnej spoločnosti, ktorú si môžete ihneď vytlačiť.


Zabudnuté heslo


V prípade straty hesla k online návrhu poistnej zmluvy kliknite SEM.

Allianz | Club