Na stolnotenisovom turnaji s deťmi z Klobušíc zvíťazili všetci | Allianz - Slovenská poisťovňa

Na stolnotenisovom turnaji s deťmi z Klobušíc zvíťazili všetci

V piatok, 8. marca, sa členovia Nadácie Allianz zúčastnili na pingpongovom turnaji, na ktorý ich pozvali deti z Detského domova v Ilave - Klobušiciach. Napínavé súboje v stolnom tenise vyvrcholili záverečným vyhodnotením tých najlepších a pripravená bola aj sladká odmena v podobe domácich koláčov. Dobrý pocit všetkých zúčastnených tak nenecháva nikoho na pochybách, že spoločné aktivity Nadácie Allianz a klobušického detského domova budú aj naďalej pokračovať.

Nadácia Allianz už od svojho vzniku pomáha deťom z Detského domova v Ilave - Klobušiciach. K dlhoročnému partnerstvu patrí nielen finačná pomoc, ale aj spoločne strávený čas. Spoločné aktivity Nadácie Allianz a detí z detského domova v Klobušiciach tak majú už dlhú tradíciu, ktorá vďaka Allianz - Slovenskej poisťovni začala ešte v roku 2005.

Postupne prispela na rekonštrukciu chodníkov v parku pri budove detského domova, zakúpila elektrospotrebiče do rodinných buniek a vybavenie miestnosti na fitnes či poskytla na výučbu a zábavu nepoužívané počítače. A každý rok sa postará o to, aby mali deti v Klobušiciach viac vianočných darčekov.

 

Nadácia Allianz

Nadácia Allianz, ktorú založila Allianz - Slovenská poisťovňa v roku 2008 podporuje najmä  projekty zamerané na bezpečnosť cestnej premávky. V roku 2010 sa stala oprávneným prijímateľom 2% z daní z príjmov fyzických a právnických osôb a svoju pôsobnosť rozšírila aj na oblasť zdravotníctva. V roku 2012 podporila Nadácia Allianz 54 verejno-prospešných projektov, a to sumou vyše 134-tisíc eur.

Nadácia prispela na zvýšenie bezpečnosti na cestách v 15 obciach na Slovensku, kde podporila najmä osadenie meračov rýchlosti pri vjazdoch do obce, ale aj zavedenie kamerového systému či opravu chodníkov. Dopravnú výchovu si vďaka nadácii spestrili deti v 14 materských školách na celom Slovensku, kde sa aktívne venujú dopravnej východe a budujú nové, či opravujú staršie dopravné ihriská.

V oblasti zdravotníctva pomohla Nadácia Allianz nákupom prístrojového vybavenia transplantačnej jednotky kostnej drene, finančne podporila náročnú prácu „modrých anjelov“ na Slovensku a tiež benefičnú akciu pre nevidiacich. Nadácia Allianz prispela aj v sociálnej oblasti a podporila viacero rodín a projektov pre sociálne znevýhodnené skupiny. Taktiež v spolupráci s Nadáciou JOJ organizuje projekt „Hľadáme mladé športové talenty Slovenska", ktorý podporuje mladých slovenských športovcov.

Dátum vydania: 18.03.2013

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook