Miliarda eur na veterné a solárne parky od Allianz | Allianz - Slovenská poisťovňa

Miliarda eur na veterné a solárne parky od Allianz

 1. Skupina Allianz je jedným zo svetových lídrov v znižovaní emisií skleníkových plynov
 2. Do obnoviteľných zdrojov energie investoval Allianz už viac ako 1 miliardu eur

V práve zverejnenej správe Európskeho projektu pre znižovanie emisií skleníkových plynov (European Carbon Disclosure Project) dosiahol Allianz v roku 2011 svoj vôbec najlepší výsledok, pričom správa vyzdvihla jeho prístup k poskytovaniu informácií o zmene klímy. Allianz má z pomedzi finančných inštitúcii druhé najvyššie hodnotenie z celej Európy. Celosvetovo Allianz patrí medzi najlepších 10 percent z 500 najväčších spoločností, čo znamená, že je zaradený na zoznam vedúcich spoločností v znižovaní emisií skleníkových plynov (Carbon Disclosure Leadership Index 2011).

Spoločnosti, ktoré sú na tomto zozname, prezentujú vysokú mieru pochopenia pre riziká a príležitosti súvisiace so zmenou klímy a tiež silnú angažovanosť a strategický pohľad na túto tému. Navyše, stratégia riešenia klimatických zmien je v Allianz plne integrovaná do podnikania.

Vzhľadom na riziko, ktoré globálne oteplenie pre poisťovne predstavuje, Allianz má komplexnú a jasnú stratégiu, ktorá by mala prispieť k znižovaniu potreby emisií skleníkových plynov v hospodárstve. Prostredníctvom našich produktov a služieb, investícií a operačných postupov sa snažíme zmenšiť vplyv zmeny klímy aj na zákazníkov a aj naše podnikanie,“ hovorí Daniel Dirks, riaditeľ Allianz4Good, ktoré je v skupine Allianz centrom pre spoločenskú zodpovednosť a udržateľný rozvoj.

Do konca roka 2010 Allianz ponúkal viac ako 70 „zelených“ produktov a služieb pre svojich klientov a investoval viac ako miliardu eur do veterných a solárnych parkov po celej Európe. Ba čo viac, na konci minulého roka dosiahla skupina Allianz cieľ zníženia emisií CO2 dva roky pred plánovaným termínom,“ uzatvára Dirks.

Dátum vydania: 02.12.2011

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook