Kuriozity medzi vianočnými poistnými udalosťami | Allianz - Slovenská poisťovňa

Kuriozity medzi vianočnými poistnými udalosťami

Aj cez vianočné sviatky klienti nahlasujú Allianz – SP svoje poistné udalosti. Tu je výber tých najkurióznejších:

 

Kapor plávajúci v celej kúpelni

Kvapkajúci kohútik vodovodu býva počas roka zväčša iba malou znervózňujúcou udalosťou. Avšak počas sviatkov sa jednej rodine poriadne vypomstil. Vo vani totiž mali kapra, ktorý plával v napustenej vani. Keďže odtok bol pochopiteľne zavretý, kvapkajúci kohútik pomaly naplnil vaňu a vytopil celú kúpelňu spolu so susedmi. Jediný, kto sa celej udalosti potešil bol kapor, ktorý si tak mohol zaplávať v celej kúpelni.

 

Násilie v televízii

Na čas vianočný sa tešia najmä deti. Okrem darčekov aj na veľa rozprávok v televízii. No a čo čert nechcel, televízor sa pokazil tesne pred sviatkami, tak otecko utekal rýchlo k známemu opravárovi a asi to bolo veľmi rýchlo, lebo sa potkol o prah a ako mu televízor padal, vypadlo sklo, ktoré mu odrezalo časť druhého prstu pravej ruky. Televízor sa mu podarilo zachrániť, ale o prst už nenávratne prišiel.

 

Otecko pod stromčekom

Vôňa koláčikov, škorice a pomaranča - "hurá" už sú tu Vianoce. Rodinka zdobí stromček, na rad prichádzajú postupne vianočné gule, rôzne ozdoby a reťaze. "Podaj mi prosím ešte tú hviezdičku na špic stromčeka," hovorí otec. Vyskočí na stoličku a už - už by ozdobu nasadil na vrcholec stromčeka, ale stolička pod jeho nohami sa zvrtla. Otecko tak ako hovorí príslovie "topiaci sa aj slamky chytá",  schytil konárik stromčeka a celý poudieraný a ubolený zrazu ležal pod stromčekom. Našťastie si vážne neublížil a mohol opäť pokračovať so zdobením. Lekára vyhľadal až na druhý deň na pohotovosti.

 

Výbuch pod tlakom

Aj varenie sviatočného obeda sa môže skončiť kurióznou nehodou. Gazdiná k obedu chystala tradičnú polievku v tlakovom hrnci. Pri varení sa však jej neporiadne deti pustili do robenia neplechy a tak si gazdinka z kuchyne na dlhšiu dobu odbehla robiť poriadky. Tlak v hrnci medzitým stále stúpal až hrniec vybuchol a poškodil časť zariadenia v kuchyni.

Dátum vydania: 21.12.2011

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook