Komentár k vývoju investičných fondov
január 2017

Stručné zhodnotenie vývoja na akciových a dlhopisových trhoch v aktuálnom mesiaci

Akciový trh

Európsky akciový trh ovplyvnili v mesiaci január výrazne dve udalosti. Zasadnutie ECB a tlačová konferencia britskej premiérky Theresy May, ktorá informovala o detailoch vystúpenia krajiny z EÚ. Británia chce priateľský, a úplný odchod z EÚ. Nebude súčasťou Jednotného trhu, ale chce udržať práva Britov v EÚ a naopak. Je za zachovanie Common Travel Area s Írskom a plánuje vybudovať širšie obchodné vzťahy s mimoeurópskymi krajinami. S EÚ chce dohodnúť špeciálnu Zmluvu o voľnom obchode. Celý proces brexitu má štartovať v marci 2017 a má byť ukončený do dvoch rokov. Po odhalení zámerov Veľkej Británie európske akcie poklesli. Hlavný index londýnskej burzy FTSE 100 klesol z historického maxima a prerušil rast trvajúci štrnásť obchodných dní v rade. Rastu európskych akcií nepomohlo ani zasadnutie ECB, na ktorom M. Draghi odmietol predčasné ukončenie programu kvantitatívneho uvoľňovania. Hlavným argumentom pre tento názor je stále nízka inflácia. Jej návrat k cieľu musí byť udržateľný a rovnomerný naprieč celou eurozónou.
20. januára sa Donald Trump ujal úradu prezidenta USA. Americký akciový trh oceňuje pôsobenie Trumpa zatiaľ pozitívne, index Dow Jones sa prvý krát v histórii dostal cez hranicu 20 000 bodov. Svoje historické maximum 20 100,91 bodu dosiahol 26.1.2017. Z historických maxím sa však akciové trhy začali postupne sťahovať ku koncu mesiaca najmä v dôsledku pokračujúceho prejaveného záujmu Donalda Trumpa o protekcionizmus a izoláciu krajiny s cieľom zamerať politiku na ekonomický rast.

Akciové indexy
Vývoj  (január 2017)
INDU Index
0,51%
SPX Index
1,79%
NKY Index
-0,38%
SX5E Index
-1,82%
DAX Index
0,47%
SKSM Index
-3,58%
MXEM Index
-1,05%
CECEEUR index
4,87%
NDX Index
5,20%
UKX Index
-0,61%
 

Dlhopisový trh

Dlhopisové trhy v mesiaci január odzrkadlovali najmä dianie na politickej scéne. Výnosy bezpečne vnímaných štátnych dlhopisov USA a Nemecka klesali, vzhľadom na zostrujúci sa postoj USA k zahraničnému obchodu.

Rozvíjajúce sa trhy

Cena ropy na svetových trhoch stagnuje a pohybuje sa v úzkom pásme v rozmedzí 50 – 60 amerických dolárov za barel. Rast cien ropy podporujú signály, že kľúčoví členovia ropného kartelu OPEC znižujú ropné dodávky na trh podľa dohody. Ruský akciový index MICEX poklesol o 0,69 %, Činsky akciový index Shanghai Stock Exchange Composite Index zaznamenal rast o 1,79 % a Brazílsky akciový index Bovespa vzrástol o 7,38 %.

Peňažný trh

ECB na zasadnutí z 19. januára odmietla zmenu svojej politiky. Guvernér Draghi povedal, že oživenie v eurozóne pokračuje, ale je krehké. Inflácia rastie, ale hlavne kvôli rastúcim cenám ropy. ECB nebude svoju politiku meniť, tzn. aspoň do konca roka 2017 bude pokračovať program kvantitatívneho uvoľňovania (60 miliárd eur). V týždni od 30.1.2017 do 3.2.2017 boli zverejnené aj rozhodnutia ohľadom hlavnej referenčnej úrokovej sadzby od Bank of Japan (bez zmeny), od amerického FEDu (bez zmeny) a stretnutie centrálnych bankárov uzavrela Bank of England (bez zmeny).

Fakty o podkladových fondoch v aktuálnom mesiaci

Pre zobrazenie detailných informácií o podkladových aktívach kliknite na príslušný názov.


Allianz Invest - Aktienfond (T) (Allianz akciový fond / Akciový fond)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým do spoločností s veľkou trhovou kapitalizáciou so sídlom v Európskej únii. Fond nemá požadovanú výkonnosť vzhľadom na vysokú volatilitu a vzhľadom na výkonnosť ostatných ponúkaných akciových fondov.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
ROCHE HOLDING AG
3,33%
ROYAL DUTCH SHELL PLC
2,92%
AIRBUS SE
2,83%
NOVARTIS AG
2,68%
BAYER AG
2,59%

 

AIB Klassisch open fund (balanced) (Allianz zmiešaný fond / Zmiešaný fond)

Zmiešaný (akciovo - dlhopisový) strešný fond

Allianz Invest Klassisch je fond fondov, ktorý investuje do fondov skupiny Allianz. Má vyvážený mix akcií a dlhopisov 50:50%. Investuje do medzinárodných akciových a dlhopisových fondov. Pri relatívne akceptovateľnej volatilite fond ponúka nadštandardné výnosy. Je vhodný pre investorov, ktorí nie sú ochotní akceptovať vysoké riziko straty. Zároveň fond ponúka aj zaujímavé investície do oblastí ako sú nerastné suroviny, nehnuteľnosti, zdravotníctvo, energetika a technológie. Fond spĺňa v rámci rakúskej legislatívy podmienky pre zaradenie medzi penzijné fondy.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (fondy)
podiel na portfóliu fondu
AI60 (T)
6,87%
AI-Rentenfonds (A)
4,37%
ALLIANZ-B S GL-W
3,74%
ALZ EUR RNTFD-P
2,96%
AI-OSTEUROPA (T)
2,35%
A-PIMCO Corporate (A)
2,05%
AI Eurorent (T)
1,82%
Cash
4,42%

 

TAM dlhopisový plus fond (Allianz dlhopisový fond / Dlhopisový fond)

Dlhopisový fond

Fond investuje predovšetkým do dlhových cenných papierov denominovaných v eurách alebo zabezpečených proti menovému riziku. Hlavnú časť majetku vo fonde tvoria najmä, nie však výlučne, štátne dlhopisy (resp. cenné papiere so zárukou štátu), štátne pokladničné poukážky, dlhopisy spoločností s ratingom v investičnom pásme a hypotekárne záložné listy. Fond vykazuje dlhodobo vynikajúce výsledky vzhľadom na relatívne nízke riziko investície.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (dlhopisy/dlhopisové fondy)
podiel na portfóliu fondu
TB HZL80 FRN 28/10/2019 EUR
7,30%
TB HZL76 FRN 21/11/2017 EUR
6,90%
TAM - Dynamický dlhopisový fond
5,50%
TB HZL81 FRN 29/1/2018 EUR
5,30%
SPDR BARCLAYS CAP. H.YIELD BOND F.
4,70%

 

Allianz RCM Europe Equity Growth AT EUR (Allianz akciový fond Európa / Akciový fond Európa)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým na európskych akciových trhov. Management fondu sa zameriava na cenné papiere, ktoré majú rastový potenciál, ktorý nie je plne zohľadnený v cene cenného papiera (rastový prístup). Investičným cieľom je dosiahnutie dlhodobého kapitálového rastu. Selektívna stratégia pri výbere akcií do fondu zabezpečuje, že sa fond dlhodobo drží nad benchmarkom. Fond je aktívne dobre manažovaný. Nie sú tam garancie proti stratám, ale fond zachytáva rastové trendy a využíva potenciál trhu. Počas desiatich rokoch je neustále nad benchmarkom.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
SAP SE
6,11%
INFINEON TECHNOLOGIES AG
4,17%
RECKITT BENCKISER GROUP PLC
3,86%
PRUDENTIAL PLC
3,82%
NOVO NORDISK A/S-B
3,66%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
3,39%
CIE FINANCIERE RICHEMONT-REG
3,25%
DSV A/S
2,85%
ATLAS COPCO AB-A SHS
2,69%
HEXAGON AB-B SHS
2,58%

 

ALLIANZ RCM GLB AGRI TR AT€ (Allianz akciový fond Agrotrendy / Akciový fond Agrotrendy)

Akciový fond

Fond investuje na svetových akciových trhoch. Zameriava sa na spoločnosti, ktoré tvoria zisk priamo alebo nepriamo z vývoja v nasledovných oblastiach: výroba, skladovanie a preprava poľnohospodárskych komodít, spracovanie a predaj potravín a nápojov. Jeho investičný zámer je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte. Fond bol založený 24.6.2008, teda tesne pred krízou. Z toho dôvodu je jeho výkonnosť od založenia slabá. Od roku 2009 je však fond neustále nad benchmarkom. Fond má vzhľadom na jeho zameranie na poľnohospodársku sféru vysoký potenciál.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
DEERE & CO
8,91%
MONSANTO CO
7,99%
TYSON FOODS INC-CL A
7,61%
SYNGENTA AG-2ND LINE
6,87%
CF INDUSTRIES HOLDINGS INC
6,74%
INGREDION INC
4,92%
PILGRIM'S PRIDE CORP
4,82%

 

ALLIANZ RCM UR SM CP-A€-ACC (Allianz akc. f. Európske malé spoločnosti/Akc. fond Európske malé spol.)

Akciový fond

Fond sa zameriava na spoločnosti s malou trhovou kapitalizáciou, ktoré sú registrované v Európe (ex Rusko a Turecko). Jeho Investičným cieľom je dosiahnuť kapitálový rast v dlhodobom horizonte. Fond je dlhodobo nad benchmarkom a prináša dobré výnosy vzhľadom na volatilitu, ktorá je v rámci investičnej triedy malých spoločností primeraná.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
ASOS PLC
2,03%
WIENERBERGER AG
2,00%
SIMCORP A/S
1,97%
INTERROLL HOLDING AG-REG
1,91%
VAT GROUP AG
1,80%
JM AB
1,72%
SARTORIUS STEDIM BIOTECH
1,72%
DE'LONGHI SPA
1,71%
NETENT AB
1,59%
SENIOR PLC
1,58%

 

ALLIANZ RCM-GL EMG MK EQ-AT€ (Allianz akciový fond Nové trhy / Akciový fond Nové trhy)

Akciový fond zameraný na rozvíjajúce sa trhy

Fond sa zameriava na akcie spoločností so sídlom v rozvíjajúcich sa trhoch, alebo na také, ktoré tam majú významné obchodné operácie. Jeho investičným cieľom je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
TENCENT HOLDINGS LTD
5,84%
TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFAC
5,55%
SAMSUNG ELECTR-GDR
5,54%
ALIBABA GROUP HOLDING-SP ADR
3,48%
NASPERS LTD-N SHS
3,46%
IND & COMM BK OF CHINA-H
2,50%
MARUTI SUZUKI INDIA LTD
2,36%
NOVATEK PJSC-SPONS GDR REG S
2,23%
CHINA CONSTRUCTION BANK-H
2,11%
ANHUI CONCH CEMENT CO LTD-H
2,09%

 

Stan Life European Corporate Bond A EUR (Allianz dl. f. Európske spoločnosti / Dl. f. Európske spoločnosti)

Dlhopisový fond

Cieľom fondu je dlhodobý kapitálový rast ako aj rast z reinvestícií výnosov generovaných prevažne európskymi dlhopismi v rámci investičného stupňa. Fond môže investovať do širokej škály dlhopisov (napr. firemné dlhopisy vrátane high yield dlhopisov, štátne cenné papiere, indexovaných dlhopisov s premenlivou úrokovou sadzbou, FRNs, ABS a nástroje peňažného trhu). Pozície, ktoré sú držané v inej mene, ako euro su hedžované.  Fond sa dlhodobo drží na úrovni benchmarku a vykazuje výrazne lepšie výsledky, ako porovnateľné fondy v skupine dlhopisových európskych fondov.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Informácie budú doplnené po zverejnení mesačnej správy fondu správcom.

IAD Bond Dynamic o.p.f. (Allianz dlhopisový dynamický fond / Dlhopisový dynamický fond)

Dlhopisový fond

Je zameraný na investovanie do dlhových cenných papierov (štátnych dlhopisov, korporátnych dlhopisov, dlhopisov najvýznamnejších svetových bánk a finančných inštitúcií a zmeniek) a nástrojov peňažného trhu. Investície podielového fondu nie sú obmedzené regionálne, sektorovo ani z pohľadu ratingu. Modifikovaná durácia dlhopisovej časti portfólia podielového fondu je maximálne 4 roky.

Vážená durácia portfólia: 1,69

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (dlhopisy)
podiel na portfóliu fondu
iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF
13,94%
Prvý realitný fond, o.p.f.
9,27%
Pro Partners Holding III.
8,22%
iShares Euro Corporate Bond Large Cap UCITS ETF
5,32%
iShares J.P. Morgan $ Emerging Markets Bond UCITS ETF
5,03%
SPDR Barclays Euro High Yield Bond UCITS ET
5,03%

 

IAD Zaistený – depozitné konto, o.p.f. (Peňažný fond / Fond krátkodobých investícií o.p.f.)

Peňažný fond

Fond patrí do kategórie fondov krátkodobých investícií a investuje prostriedky najmä do krátkodobých dlhových cenných papierov, nástrojov peňažného trhu, vkladov v bankách a do podielových listov iných otvorených podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania, ktoré majú peňažný a súčasne zaistený charakter a sú denominované v eure. Cieľom správcovskej spoločnosti pri riadení fondu je dosahovanie vopred stanoveného výnosu tak, aby výkonnosť fondu neklesla pod stanovený minimálny výnos v stanovenom časovom období. Modifikovaná durácia fondu je maximálne 1 rok.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Termínované vklady
podiel na portfóliu fondu
TV EUR Privatbanka 2017-06-29
8,01%
TV EUR Privatbanka 2017-02-28
5,88%
TV EUR Tatrabanka 2017-02-28
5,07%
TV EUR Sberbank 2017-03-31
4,18%
TV EUR VUB 2017-08-31
3,81%
TV EUR VUB 2017-09-29
3,81%
J&T banka 33dnovy vklad
3,81%
TV EUR CSOB 2017-04-28
3,80%
TV EUR Tatrabanka 2017-03-31
3,80%

 

IAD Growth Opportunities o.p.f. (Allianz akciový dynamický fond / Akciový dynamický fond)

Akciový fond

Fond patrí do kategórie podielový fond fondov. Podielový fond investuje predovšetkým do podielových listov iných štandardných podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a podielových listov otvorených špeciálnych podielových fondov, špeciálnych podielových fondov nehnuteľností, alebo cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania (Exchange Trade Fund). Podkladovým aktívom finančných sú najmä akciové, v menšej miere dlhopisové a realitné triedy aktív. Podielový fond investuje aj do prevoditeľných cenných papierov a nástrojov peňažného trhu.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
Prvý realitný fond, o.p.f.
16,66%
ISHARES DAX UCITS ETF
7,06%
iShares EDGE MSCI Europe Minimum Volatility UCITS ETF
4,65%
db x-trackers DBLCI - OY Balanced UCITS ETF - 2C
4,52%
ALSTRIA OFFICE REIT-AG
3,82%
iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF
3,39%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Global - AMI (Allianz C-Quadrat Tot. Ret. Gl. f. / C-Quadrat Tot. Ret. Gl. fond)

Zmiešaný fond

Investičná politika fondu C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI sa zakladá na prístupe tzv. celkovej návratnosti (Total Return). Pri investovaní využíva manažment fondu technický obchodný systém orientovaný na strednodobé trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. Investičná stratégia sa neorientuje na žiadny benchmark, ale naopak sa z dlhodobého hľadiska usiluje o dosiahnutie kladnej výkonnosti pri akomkoľvek vývoji trhov. Majetok fondu môže byť kompletne investovaný do akciových fondov. V nepriaznivom období vývoja na burzách môže byť akciová kvóta zredukovaná až na nulu. V tomto prípade je majetok investovaný z veľkej časti do investičných fondov dlhopisov s krátkou dobou splatnosti alebo nástrojov peňažného trhu. Fond môže využívať aj deriváty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl manažmentu, portfólio je neustále prispôsobované k aktuálnemu vývoju na jednotlivých trhoch. Obchodný systém vychádza z jasne definovaných pravidiel a sleduje viac ako 10.000 fondov. Na základe alokácie aktív sa využíva výnosový potenciál vždy najúspešnejších sektorov odvetví a krajín.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
podiel na portfóliu fondu
Magna New Frontiers Fund R (EUR) A. august - február Emerging Markets
19,86%
Robo Global Robotics and Automatio. september - február Industrials
14,48%
Schroder ISF Swiss Small&Mid Cap E. august - február Switzerland
13,95%
BlackRock Global Funds - World Tec. august - február Information Technolog.
13,22%
Kepler Österreich Aktienfonds T (E. november - február Austria
13,15%

 

Fidelity Global Dividend Fund A-ACC-EUR (Hedged) (Fidelity Global Dividend fond)

Fidelity Global Dividend fond

Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Najmenej 70 % investovaných prostriedkov je umiestňovaných do akcií spoločností na celom svete. Výber aktív je zameraný na tie, ktoré okrem potenciálu na rast kapitálu prinášajú možnosti na získanie atraktívnych dividendových výnosov. Investície fondu sú umiestňované v rôznych geografických oblastiach, trhových sektoroch, odvetviach alebo triedach aktív. Fond môže použiť aj deriváty s cieľom zníženia rizika nákladov, alebo vytvorenia dodatočného kapitálu alebo príjmu v súlade s rizikovým profilom fondu. Pre zníženie rizika straty z nepriaznivých pohybov výmenných kurzov mien sa môže uplatniť zaistenie meny. Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Fond nemusí byť vhodný pre investorov, ktorých investičný horizont prostriedkov vo fonde je viac ako 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
WOLTERS KLUWER NV
4,10%
RELX NV
4,00%
JOHNSON & JOHNSON
3,80%
US BANCORP DEL
3,70%
PROCTER & GAMBLE CO
3,40%
DIAGEO PLC
3,30%
GENERAL ELECTRIC CO
3,20%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
3,00%
GLAXOSMITHKLINE PLC
2,70%
DEUTSCHE BOERSE AG
2,50%

 

PIMCO Total Return Bond Fund E Acc EUR (Hdg) (PIMCO Total Return Bond fond / Allianz PIMCO Total Return Bond fond)

Dlhopisový fond

Investičná politika fondu je zameraná na obozretné generovanie celkovej návratnosti, a to pomocou kombinácie príjmu z investícií a rastu kapitálu. Fond investuje do širokého spektra cenných papierov s pevným výnosom (s pevnou alebo variabilnou úrokovou sadzbou) vydané spoločnosťami alebo vládami z celého sveta. Sú prevažne v amerických dolároch, ale fond môže držať aj ďalšie peňažné meny alebo cenné papiere v iných menách. Fond môže investovať aj na rozvíjajúcich sa  trhoch ekonomík, ktoré sú z hľadiska investičného stále vo vývoji. Cenné papiere sú väčšinou z investičného stupňa podľa stanovenia  medzinárodných ratingových agentúr. Fond môže investovať aj do finančných derivátov (futures, opcie, swapy). Výnosy z derivátov sú naviazané na pohyby podkladových aktív. Fond je zabezpečený do EUR. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
FNMA TBA 3.0% NOV 30YR
14,70%
U S TREASURY BOND
5,60%
FNMA TBA 3.5% NOV 30YR
4,00%
U S TREASURY BOND
3,40%
U S TREASURY NOTE
2,70%
U S TREASURY BOND
2,70%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,60%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,40%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,40%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,30%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Garant (VT) (C-Quadrat Total Return Garant fond / Allianz C-Quadrat Total Return Garant fond)

Zmiešaný fond

Cieľom investičnej stratégie fondu je dlhodobo dosiahnuť absolútny prírastok hodnoty vo všetkých trhových fázach. Investovanie vo fonde sa riadi flexibilnými investičnými smernicami a 80% garanciou najvyššej dosiahnutej hodnoty (na najvyššiu, niekedy dosiahnutú dennú čistú hodnotu aktív), ktorý sa zakladá na modeli CPPI. Pritom je rozlišované medzi rastovými aktívami a aktívami s pevným výnosom. Aktíva s pevným výnosom sú používané na znázornenie garantovanej hodnoty a skladajú sa z peňažného komponentu a prostriedkov na bankovom účte. Fond využíva dynamický investičný proces. Rozloženie rastové aktíva / aktíva s pevným výnosom sa môže pohybovať' medzi 0 a 100% a je určované dynamickým alokačným procesom (CPPI) - od ručiteľa Barclays Bank PLC. Fond môže využívať aj deriváty. Odporúčaný investičný horizont je 4 roky.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
 
3V Invest Swiss Small & Mid Cap (C. august - február Switzerland
11,76%
Robo Global Robotics and Automatio. november - február Industrials
11,61%
Fidelity Funds - Global Technology. november - február Information Technolog.
10,78%
db x-trackers ATX UCITS ETF (DR) (. november - február Austria
10,43%
Pioneer Funds Austria - Austria St. november - február Austria
10,37%
Kepler Österreich Aktienfonds T (E. november - február Austria
9,93%
Fidelity Funds - Nordic Fund A (SE. december - február Nordic Countries
8,38%
Schroder ISF Swiss Small&Mid Cap E. september - február Switzerland
7,40%
Investec Global Strategy Fund - La. september - december Bonds
6,01%
Julius Bär Multipartner RobecoSAM. november - február Materials
5,85%

 

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (T) (C-Quadrat Best Momentum fond)

Zmiešaný fond

Investičným cieľom je dlhodobý rast kapitálu pri akceptovaní vyššieho rizika. Pri investovaní sa využíva technický obchodný systém kopírujúci trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. V portfóliu prevažujú fondy, ktoré vykazujú v krátkom až strednodobom horizonte pozitívne trendy. Na rozdiel od väčšiny klasicky obhospodarovaných fondov sa investičná stratégia neorientuje na benchmark, ale usiluje z dlhodobého hľadiska o dosiahnutie absolútneho nárastu hodnoty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl riadenia, zloženie portfólia sa neustále mení. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 31.01.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
Parvest Equity Russia Opportunitie. September - Februar Russia
29,80%
Parvest Equity Russia C(lassic) (E. September - Februar Russia
28,43%
Pioneer Funds Austria - Russia Sto. September - Februar Russia
25,98%
iShares Automation & Robots UCITS. September - Februar Industrials
12,95%
db x-trackers ATX UCITS ETF (DR) (. November - Februar Austria
10,43%
DWS Russia (EUR) Acc Dezember - Februar Russia
10,41%
Nestor Australien Fonds B (EUR) Ac. August - Dezember Australia
8,96%
Lyxor UCITS ETF PRIVEX (EUR) Dis November - Februar World
8,89%
Amundi ETF MSCI World Financials U. November - Januar Financials
8,21%
Source LGIM Commodity Composite So. Oktober - Januar World Commodities
7,22%

 

Súvisiace odkazy

Archív komentárov k investičným fondom
Nonstop infolinka 0800 122 222