Komentár k vývoju investičných fondov
november 2016

Stručné zhodnotenie vývoja na akciových a dlhopisových trhoch v aktuálnom mesiaci

Akciový trh

Akciové trhy ovplyvnili v mesiaci november najmä výsledky amerických prezidentských volieb. Investori vyhodnotili predvolebný program Donalda Trumpa, ktorý je zameraný je na zvýšenie fiškálnych výdavkov a zníženie korporátnych daní, pozitívne. Na čo reagovali rastom najmä rizikové aktíva, teda akciové trhy. Hlavé americké akciové indexy – S&P 500, Dow Jones Industrial Average a Nasdaq Composite dokázali posunúť svoje historické maximá.
Na európskych akciových trhoch bola v novembri situácia o niečo pesimistickejšia. Investori sa obávali najmä výsledku decembrového referenda v Taliansku o ústavných zmenách. Ich odmietnutie môže spustiť vážnu politickú krízu v krajine. Európsky akciový index Stoxx 600 však na konci mesiaca november vzrástol. Výraznejší nárast zaznamenal práve taliansky akciový index, ktorý reagoval na správy od ECB, ktorá vyhlásila, že v prípade nepriaznivého vývoja na talianskom dlhopisovom trhu po ústavom referende je pripravená stabilizovať situáciu dočasným zvýšením nákupov talianskych bondov. Rastu európskych akcií pomohol taktiež výsledok indexu spotrebiteľskej dôvery (najvyššia hodnota od roku 2011).

Akciové indexy
Vývoj  (november 2016)
INDU Index
5,41%
SPX Index
3,42%
NKY Index
5,07%
SX5E Index
-0,12%
DAX Index
-0,23%
SKSM Index
-3,90%
MXEM Index
-0,38%
CECEEUR index
-4,47%
NDX Index
0,20%
UKX Index
-2,45%
 

Dlhopisový trh

November bol negatívnym mesiacom pre dlhopisový trh, ktorý zaznamenal najhorší mesiac od roku 1990. Bloomberg Barclays Global Aggregate Total Return Index poklesol v priebehu mesiaca o 4 %. Investori začali po výsledku amerických prezidentských volieb opúšťať bezpečné aktíva a zamerali sa na akciové trhy. Zvolenie Trumpa do prezidentského úradu malo za následok rast výnosov ako v USA tak aj v Európe a teda pokles cien dlhopisov. Sadzby na dlhodobých dlhopisoch v USA sa dostali na najvyššie úrovne za posledný rok. Trhová hodnota globálnych dlhopisov ponúkajúcich negatívny výnos poklesla v novembri o 23 % na 7,6 biliónov amerických dolárov, čo predstavuje najnižšiu hodnotu od januára tohto roka.

Rozvíjajúce sa trhy

Posledný novembrový deň zasadali členovia OPECu a dohodli sa na znížení ťažby o 1,2 miliónov barelov denne. Dohoda je v súlade so septembrovým návrhom, na ktorom sa členovia ropného kartelu dohodli v Alžírsku. Cieľom je podpora ceny ropy, ktorej nepomáha výrazná prevaha ponuky nad dopytom po tejto komodite. Platnosť dohody začína od januára 2017 s dĺžkou šesť mesiacov a opciou predĺžiť ju do konca roka. Zároveň sa nečlenské krajiny OPECu na čele s Ruskom dohodli na znížení ťažby o 0,6 milióna barelov denne. Cena ropy WTI reagovala rastom o viac ako 9 % a dostala sa na úroveň cez 50USD/barel. Ruský akciový index MICEX vzrástol o 5,79%, Čínsky akciový index Shanghai Stock Exchange Composite Index zaznamenal rast 4,82% a Brazílsky akciový index Bovespa poklesol o 4,65%.

Peňažný trh

V mesiaci november zostali nastavenia menových politík ECB, FEDu aj Bank of England bez zmeny.

Fakty o podkladových fondoch v aktuálnom mesiaci

Pre zobrazenie detailných informácií o podkladových aktívach kliknite na príslušný názov.


Allianz Invest - Aktienfond (T) (Allianz akciový fond / Akciový fond)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým do spoločností s veľkou trhovou kapitalizáciou so sídlom v Európskej únii. Fond nemá požadovanú výkonnosť vzhľadom na vysokú volatilitu a vzhľadom na výkonnosť ostatných ponúkaných akciových fondov.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
ROCHE HOLDING AG
3,97%
DEUTSCHE TELEKOM AG
3,75%
NOVARTIS AG
3,63%
TOTAL SA
3,27%
LLOYDS BANKING GROUP PLC
3,22%

 

AIB Klassisch open fund (balanced) (Allianz zmiešaný fond / Zmiešaný fond)

Zmiešaný (akciovo - dlhopisový) strešný fond

Allianz Invest Klassisch je fond fondov, ktorý investuje do fondov skupiny Allianz. Má vyvážený mix akcií a dlhopisov 50:50%. Investuje do medzinárodných akciových a dlhopisových fondov. Pri relatívne akceptovateľnej volatilite fond ponúka nadštandardné výnosy. Je vhodný pre investorov, ktorí nie sú ochotní akceptovať vysoké riziko straty. Zároveň fond ponúka aj zaujímavé investície do oblastí ako sú nerastné suroviny, nehnuteľnosti, zdravotníctvo, energetika a technológie. Fond spĺňa v rámci rakúskej legislatívy podmienky pre zaradenie medzi penzijné fondy.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (fondy)
podiel na portfóliu fondu
AI60 (T)
6,97%
ALZ EUR RNTFD-P
6,00%
AI-Rentenfonds (A)
4,43%
ALLIANZ-B S GL-W
2,70%
AI-OSTEUROPA (T)
2,12%
A-PIMCO Corporate (A)
2,08%
ALZ EUROLD EQ-I
2,02%
Cash
2,88%

 

TAM dlhopisový plus fond (Allianz dlhopisový fond / Dlhopisový fond)

Dlhopisový fond

Fond investuje predovšetkým do dlhových cenných papierov denominovaných v eurách alebo zabezpečených proti menovému riziku. Hlavnú časť majetku vo fonde tvoria najmä, nie však výlučne, štátne dlhopisy (resp. cenné papiere so zárukou štátu), štátne pokladničné poukážky, dlhopisy spoločností s ratingom v investičnom pásme a hypotekárne záložné listy. Fond vykazuje dlhodobo vynikajúce výsledky vzhľadom na relatívne nízke riziko investície.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (dlhopisy/dlhopisové fondy)
podiel na portfóliu fondu
TB HZL80 FRN 28/10/2019 EUR
7,30%
TB HZL76 FRN 21/11/2017 EUR
6,90%
TB HZL81 FRN 29/1/2018
5,30%
TAM - Dynamický dlhopisový fond
5,10%
POLAND 5% 23/3/2022 USD
3,70%

 

Allianz RCM Europe Equity Growth AT EUR (Allianz akciový fond Európa / Akciový fond Európa)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým na európskych akciových trhov. Management fondu sa zameriava na cenné papiere, ktoré majú rastový potenciál, ktorý nie je plne zohľadnený v cene cenného papiera (rastový prístup). Investičným cieľom je dosiahnutie dlhodobého kapitálového rastu. Selektívna stratégia pri výbere akcií do fondu zabezpečuje, že sa fond dlhodobo drží nad benchmarkom. Fond je aktívne dobre manažovaný. Nie sú tam garancie proti stratám, ale fond zachytáva rastové trendy a využíva potenciál trhu. Počas desiatich rokoch je neustále nad benchmarkom.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
SAP SE
5,97%
RECKITT BENCKISER GROUP PLC
4,13%
INFINEON TECHNOLOGIES AG
4,05%
PRUDENTIAL PLC
4,00%
NOVO NORDISK A/S-B
3,60%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
3,32%
DSV A/S
3,00%
CIE FINANCIERE RICHEMONT-REG
2,86%
ATLAS COPCO AB-A SHS
2,65%
SHIRE PLC
2,64%

 

ALLIANZ RCM GLB AGRI TR AT€ (Allianz akciový fond Agrotrendy / Akciový fond Agrotrendy)

Akciový fond

Fond investuje na svetových akciových trhoch. Zameriava sa na spoločnosti, ktoré tvoria zisk priamo alebo nepriamo z vývoja v nasledovných oblastiach: výroba, skladovanie a preprava poľnohospodárskych komodít, spracovanie a predaj potravín a nápojov. Jeho investičný zámer je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte. Fond bol založený 24.6.2008, teda tesne pred krízou. Z toho dôvodu je jeho výkonnosť od založenia slabá. Od roku 2009 je však fond neustále nad benchmarkom. Fond má vzhľadom na jeho zameranie na poľnohospodársku sféru vysoký potenciál.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
TYSON FOODS INC-CL A
8,29%
MONSANTO CO
7,70%
INGREDION INC
6,86%
SYNGENTA AG-2ND LINE
6,29%
MARINE HARVEST
5,29%
CONSTELLATION BRANDS INC-A
5,06%
PILGRIM'S PRIDE CORP
4,99%
SANDERSON FARMS INC
4,76%

 

ALLIANZ RCM UR SM CP-A€-ACC (Allianz akc. f. Európske malé spoločnosti/Akc. fond Európske malé spol.)

Akciový fond

Fond sa zameriava na spoločnosti s malou trhovou kapitalizáciou, ktoré sú registrované v Európe (ex Rusko a Turecko). Jeho Investičným cieľom je dosiahnuť kapitálový rast v dlhodobom horizonte. Fond je dlhodobo nad benchmarkom a prináša dobré výnosy vzhľadom na volatilitu, ktorá je v rámci investičnej triedy malých spoločností primeraná.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
INTERROLL HOLDING AG-REG
2,26%
SARTORIUS STEDIM BIOTECH
2,17%
SIMCORP A/S
2,12%
ASOS PLC
2,00%
TULLOW OIL PLC
1,89%
WIENERBERGER AG
1,88%
GENUS PLC
1,81%
NETENT AB
1,78%
FISCHER (GEORG)-REG
1,65%
JM AB
1,56%

 

ALLIANZ RCM-GL EMG MK EQ-AT€ (Allianz akciový fond Nové trhy / Akciový fond Nové trhy)

Akciový fond zameraný na rozvíjajúce sa trhy

Fond sa zameriava na akcie spoločností so sídlom v rozvíjajúcich sa trhoch, alebo na také, ktoré tam majú významné obchodné operácie. Jeho investičným cieľom je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
TENCENT HOLDINGS LTD
5,76%
TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFAC
5,61%
SAMSUNG ELECTR-GDR
5,05%
NASPERS LTD-N SHS
3,41%
ALIBABA GROUP HOLDING-SP ADR
3,40%
FOMENTO ECONOMICO MEX-SP ADR
2,29%
NOVATEK OAO-SPONS GDR REG S
2,25%
MAGNIT PJSC-SPON GDR REGS
2,21%
CHINA CONSTRUCTION BANK-H
2,19%
MARUTI SUZUKI INDIA LTD
2,17%

 

Stan Life European Corporate Bond A EUR (Allianz dl. f. Európske spoločnosti / Dl. f. Európske spoločnosti)

Dlhopisový fond

Cieľom fondu je dlhodobý kapitálový rast ako aj rast z reinvestícií výnosov generovaných prevažne európskymi dlhopismi v rámci investičného stupňa. Fond môže investovať do širokej škály dlhopisov (napr. firemné dlhopisy vrátane high yield dlhopisov, štátne cenné papiere, indexovaných dlhopisov s premenlivou úrokovou sadzbou, FRNs, ABS a nástroje peňažného trhu). Pozície, ktoré sú držané v inej mene, ako euro su hedžované.  Fond sa dlhodobo drží na úrovni benchmarku a vykazuje výrazne lepšie výsledky, ako porovnateľné fondy v skupine dlhopisových európskych fondov.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Informácie budú doplnené po zverejnení mesačnej správy fondu správcom.

IAD Bond Dynamic o.p.f. (Allianz dlhopisový dynamický fond / Dlhopisový dynamický fond)

Dlhopisový fond

Je zameraný na investovanie do dlhových cenných papierov (štátnych dlhopisov, korporátnych dlhopisov, dlhopisov najvýznamnejších svetových bánk a finančných inštitúcií a zmeniek) a nástrojov peňažného trhu. Investície podielového fondu nie sú obmedzené regionálne, sektorovo ani z pohľadu ratingu. Modifikovaná durácia dlhopisovej časti portfólia podielového fondu je maximálne 4 roky.

Vážená durácia portfólia: 1,69

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (dlhopisy)
podiel na portfóliu fondu
iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF
13,85%
Prvý realitný fond, o.p.f.
9,36%
Pro Partners Holding III.
8,67%
iShares Euro Corporate Bond Large Cap UCITS ETF
5,94%
iShares J.P. Morgan $ Emerging Markets Bond UCITS ETF
5,11%
SPDR Barclays Euro High Yield Bond UCITS ET
4,98%

 

IAD Zaistený – depozitné konto, o.p.f. (Peňažný fond / Fond krátkodobých investícií o.p.f.)

Peňažný fond

Fond patrí do kategórie fondov krátkodobých investícií a investuje prostriedky najmä do krátkodobých dlhových cenných papierov, nástrojov peňažného trhu, vkladov v bankách a do podielových listov iných otvorených podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania, ktoré majú peňažný a súčasne zaistený charakter a sú denominované v eure. Cieľom správcovskej spoločnosti pri riadení fondu je dosahovanie vopred stanoveného výnosu tak, aby výkonnosť fondu neklesla pod stanovený minimálny výnos v stanovenom časovom období. Modifikovaná durácia fondu je maximálne 1 rok.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Termínované vklady
podiel na portfóliu fondu
TV EUR Privatbanka 2017-06-29
7,89%
TV EUR Privatbanka 2017-02-28
5,79%
TV EUR Tatrabanka 2017-02-28
5,00%
TV EUR Sberbank 2016-12-30
4,14%
TV EUR Sberbank 2017-03-31
4,11%
TV EUR VUB 2017-08-31
3,75%
TV EUR VUB 2017-01-31
3,75%
J&T banka
3,75%
TV EUR CSOB 2017-01-02
3,75%

 

IAD Growth Opportunities o.p.f. (Allianz akciový dynamický fond / Akciový dynamický fond)

Akciový fond

Fond patrí do kategórie podielový fond fondov. Podielový fond investuje predovšetkým do podielových listov iných štandardných podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a podielových listov otvorených špeciálnych podielových fondov, špeciálnych podielových fondov nehnuteľností, alebo cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania (Exchange Trade Fund). Podkladovým aktívom finančných sú najmä akciové, v menšej miere dlhopisové a realitné triedy aktív. Podielový fond investuje aj do prevoditeľných cenných papierov a nástrojov peňažného trhu.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
Prvý realitný fond, o.p.f.
13,82%
ISHARES DAX UCITS ETF
6,65%
iShares Euro Corporate Bond Large Cap UCITS ETF
5,63%
iShares EDGE MSCI Europe Minimum Volatility UCITS ETF
4,59%
db x-trackers DBLCI - OY Balanced UCITS ETF - 2C
4,50%
ALSTRIA OFFICE REIT-AG
3,90%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Global - AMI (Allianz C-Quadrat Tot. Ret. Gl. f. / C-Quadrat Tot. Ret. Gl. fond)

Zmiešaný fond

Investičná politika fondu C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI sa zakladá na prístupe tzv. celkovej návratnosti (Total Return). Pri investovaní využíva manažment fondu technický obchodný systém orientovaný na strednodobé trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. Investičná stratégia sa neorientuje na žiadny benchmark, ale naopak sa z dlhodobého hľadiska usiluje o dosiahnutie kladnej výkonnosti pri akomkoľvek vývoji trhov. Majetok fondu môže byť kompletne investovaný do akciových fondov. V nepriaznivom období vývoja na burzách môže byť akciová kvóta zredukovaná až na nulu. V tomto prípade je majetok investovaný z veľkej časti do investičných fondov dlhopisov s krátkou dobou splatnosti alebo nástrojov peňažného trhu. Fond môže využívať aj deriváty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl manažmentu, portfólio je neustále prispôsobované k aktuálnemu vývoju na jednotlivých trhoch. Obchodný systém vychádza z jasne definovaných pravidiel a sleduje viac ako 10.000 fondov. Na základe alokácie aktív sa využíva výnosový potenciál vždy najúspešnejších sektorov odvetví a krajín.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
LuxTopic - Pacific (EUR) Acc jún - december Far East ex Japan
16,27%
Magna New Frontiers Fund R (EUR) A. jún - december Emerging Markets
15,15%
Fidelity Funds - Asian Smaller Com. jún - december Far East ex Japan
13,19%
Comgest Growth Asia Pac ex Japan (. jún - december Pacific
11,77%
DJE - Asia High Dividend I (EUR) A. jún - december Far East
11,31%

 

Fidelity Global Dividend Fund A-ACC-EUR (Hedged) (Fidelity Global Dividend fond)

Fidelity Global Dividend fond

Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Najmenej 70 % investovaných prostriedkov je umiestňovaných do akcií spoločností na celom svete. Výber aktív je zameraný na tie, ktoré okrem potenciálu na rast kapitálu prinášajú možnosti na získanie atraktívnych dividendových výnosov. Investície fondu sú umiestňované v rôznych geografických oblastiach, trhových sektoroch, odvetviach alebo triedach aktív. Fond môže použiť aj deriváty s cieľom zníženia rizika nákladov, alebo vytvorenia dodatočného kapitálu alebo príjmu v súlade s rizikovým profilom fondu. Pre zníženie rizika straty z nepriaznivých pohybov výmenných kurzov mien sa môže uplatniť zaistenie meny. Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Fond nemusí byť vhodný pre investorov, ktorých investičný horizont prostriedkov vo fonde je viac ako 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
RELX NV
4,00%
WOLTERS KLUWER NV
4,00%
JOHNSON & JOHNSON
3,80%
GENERAL ELECTRIC CO
3,80%
PROCTER & GAMBLE CO
3,60%
US BANCORP DEL
3,50%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
2,90%
PFIZER INC
2,70%
DIAGEO PLC
2,70%
GLAXOSMITHKLINE PLC
2,60%

 

PIMCO Total Return Bond Fund E Acc EUR (Hdg) (PIMCO Total Return Bond fond / Allianz PIMCO Total Return Bond fond)

Dlhopisový fond

Investičná politika fondu je zameraná na obozretné generovanie celkovej návratnosti, a to pomocou kombinácie príjmu z investícií a rastu kapitálu. Fond investuje do širokého spektra cenných papierov s pevným výnosom (s pevnou alebo variabilnou úrokovou sadzbou) vydané spoločnosťami alebo vládami z celého sveta. Sú prevažne v amerických dolároch, ale fond môže držať aj ďalšie peňažné meny alebo cenné papiere v iných menách. Fond môže investovať aj na rozvíjajúcich sa  trhoch ekonomík, ktoré sú z hľadiska investičného stále vo vývoji. Cenné papiere sú väčšinou z investičného stupňa podľa stanovenia  medzinárodných ratingových agentúr. Fond môže investovať aj do finančných derivátov (futures, opcie, swapy). Výnosy z derivátov sú naviazané na pohyby podkladových aktív. Fond je zabezpečený do EUR. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
FNMA TBA 3.0% NOV 30YR
14,70%
U S TREASURY BOND
5,60%
FNMA TBA 3.5% NOV 30YR
4,00%
U S TREASURY BOND
3,40%
U S TREASURY NOTE
2,70%
U S TREASURY BOND
2,70%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,60%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,40%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,40%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,30%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Garant (VT) (C-Quadrat Total Return Garant fond / Allianz C-Quadrat Total Return Garant fond)

Zmiešaný fond

Cieľom investičnej stratégie fondu je dlhodobo dosiahnuť absolútny prírastok hodnoty vo všetkých trhových fázach. Investovanie vo fonde sa riadi flexibilnými investičnými smernicami a 80% garanciou najvyššej dosiahnutej hodnoty (na najvyššiu, niekedy dosiahnutú dennú čistú hodnotu aktív), ktorý sa zakladá na modeli CPPI. Pritom je rozlišované medzi rastovými aktívami a aktívami s pevným výnosom. Aktíva s pevným výnosom sú používané na znázornenie garantovanej hodnoty a skladajú sa z peňažného komponentu a prostriedkov na bankovom účte. Fond využíva dynamický investičný proces. Rozloženie rastové aktíva / aktíva s pevným výnosom sa môže pohybovať' medzi 0 a 100% a je určované dynamickým alokačným procesom (CPPI) - od ručiteľa Barclays Bank PLC. Fond môže využívať aj deriváty. Odporúčaný investičný horizont je 4 roky.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
Comgest Growth Greater China (EUR). júl - december China
9,83%
Fidelity Funds - Global Technology. november - december Information Technolog.
6,81%
Nestor Australien Fonds B (EUR) Ac. august - november Australia
5,66%
Comgest Growth GEM Promising Compa. jún - november Emerging Markets
5,08%
db x-trackers ATX UCITS ETF (DR) (. november - december Austria
5,00%
Comgest Growth Asia Pac ex Japan (. júl - november Pacific
4,93%
Ashmore SICAV Emerging Markets Deb. júl - september Bonds
4,87%
Robo Global Robotics and Automatio. november - december Industrials
4,49%
PIMCO Emerging Markets Bond Fund E. jún - august Bonds
4,47%
Deutsche Invest I Euro High Yield. jún - december Bonds
3,98%

 

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (T) (C-Quadrat Best Momentum fond)

Zmiešaný fond

Investičným cieľom je dlhodobý rast kapitálu pri akceptovaní vyššieho rizika. Pri investovaní sa využíva technický obchodný systém kopírujúci trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. V portfóliu prevažujú fondy, ktoré vykazujú v krátkom až strednodobom horizonte pozitívne trendy. Na rozdiel od väčšiny klasicky obhospodarovaných fondov sa investičná stratégia neorientuje na benchmark, ale usiluje z dlhodobého hľadiska o dosiahnutie absolútneho nárastu hodnoty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl riadenia, zloženie portfólia sa neustále mení. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.11.2016

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
DWS Russia (EUR) Acc Juni - Dezember Russia
26,85%
Nestor Australien Fonds B (EUR) Ac. Juni - Dezember Australia
25,06%
Parvest Equity Russia Opportunitie. September - Dezember Russia
16,76%
Parvest Equity Russia C(lassic) (E. September - Dezember Russia
16,47%
Pioneer Funds Austria - Russia Sto. September - Dezember Russia
15,32%
Fidelity Funds - Asian Smaller Com. Juni - Dezember Far East ex Japan
13,19%
Parvest Equity BRIC C (USD) Acc Juli - September Emerging Markets
10,30%
Fidelity Funds - Asian Special Sit. Juni - November Far East ex Japan
9,19%
Julius Bär Multipartner Konwave Go. Juni - Juni Metals & Mining
8,90%
iShares Asia Property Yield UCITS. Juni - August Real Estate
8,64%

 

Súvisiace odkazy

Archív komentárov k investičným fondom
Nonstop infolinka 0800 122 222