Komentár k vývoju investičných fondov
apríl 2017

Stručné zhodnotenie vývoja na akciových a dlhopisových trhoch v aktuálnom mesiaci

Akciový trh

Akciové trhy v mesiaci apríl reflektovali najmä priebežný výsledok francúzskych prezidentských volieb. Najvýznamnejšou aprílovou udalosťou v Európe bolo, že sa do druhého kola francúzskych prezidentských volieb dostala dvojica kandidátov Marine Le Pen a Emmanuel Macron, ktorý voľby napokon 7.5.2017 vyhral. Britská premiérka Theresa May v apríli oznámila predčasné voľby, ktorých termín parlament odsúhlasil na 8. júna. Premiérka od nich očakáva posilnenie pozície seba a Konzervatívnej strany v rokovaniach s EÚ o podmienkach Brexitu. V USA Donald Trump predstavil očakávanú daňovú reformu. Plánom je znížiť sadzbu dane pre právnické osoby z 35% na 15% a zúžiť počet pásem pre fyzické osoby zo 7 na 3, znížiť najvyššiu sadzbu z 39.6% na 35% a zvýšiť odpočítateľné položky. V Kongrese zatiaľ naráža na odpor, poslanci sa obávajú príliš vysokého výpadku príjmov. Nedávny výbuch v podobe neschválenia zrušenia Obamacare naznačuje, že schválenie daňovej reformy v Kongrese nebude jednoduché.

Akciové indexy
Vývoj  (apríl 2017)
INDU Index
1,34%
SPX Index
0,91%
NKY Index
1,52%
SX5E Index
1,68%
DAX Index
1,02%
SKSM Index
2,47%
MXEM Index
1,96%
CECEEUR index
7,71%
NDX Index
2,71%
UKX Index
-1,62%
 

Dlhopisový trh

Výnosy dlhopisov eurozóny klesli po tom, čo prezident ECB Mario Draghi na tlačovej konferencii po zasadnutí banky dňa 27.4. povedal, že hoci sa ekonomika zlepšuje, inflačné tlaky sú stále utlmené a nemajú presvedčivý rastový trend. Európska centrálna banka považuje za optimálnu pre udržanie cenovej stability medziročnú mieru inflácie tesne pod 2 %. Podľa aktuálneho odhadu štatistického úradu Európskej únie Eurostat zverejneného 28.4. ceny v eurozóne v apríli zrýchlili medziročný rast na 1,9 % z marcových 1,5 %. Čo je vnímané ako pozitívna správa. Mierne klesali aj ceny amerických dlhopisov, k čomu prispieva aj určité sklamanie trhových hráčov z absencie detailov predstavenej daňovej reformy.

Rozvíjajúce sa trhy

Ropa klesla na jednomesačné dno, keď na ňu pôsobil najmä pokračujúci rast bridlicovej ťažby v USA ako aj obnovenie činnosti najväčšieho líbyjského poľa Sharara. Ruský akciový index MICEX vzrástol o 1,04%, Čínsky akciový index Shanghai Stock Exchange Composite Index zaznamenal pokles o 2,11% a Brazílsky akciový index Bovespa vzrástol o 0,65%. MSCI Emerging markets index zaznamenal rast 2,04%.

Peňažný trh

Na aprílovom zasadnutí ECB podľa očakávaní nezmenila nastavenie menovej politiky. M. Draghi vyjadril spokojnosť s výhľadom vývoja ekonomiky eurozóny. Zdôraznil však, že vzhľadom na stále nízke inflačné tlaky obmedzenie menovej stimulácie neprichádza do úvahy. Japonská centrálna banka potvrdila svoju mimoriadne voľnú menovú politiku. Zároveň na zasadaní 27.4. vyslovila prognózu, že rast japonskej ekonomiky do konca terajšieho fiškálneho roka (skončí v marci 2018) bude stabilný. Banka konštatovala, že dopyt podporený prípravami na olympiádu v Tokiu v roku 2020 pomôže ekonomickému rastu v priebehu najbližšieho jedného až dvoch rokov. Zasadnutia Bank of England a FEDu sa konaju v mesiaci máj.

Fakty o podkladových fondoch v aktuálnom mesiaci

Pre zobrazenie detailných informácií o podkladových aktívach kliknite na príslušný názov.


Allianz Invest - Aktienfond (T) (Allianz akciový fond / Akciový fond)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým do spoločností s veľkou trhovou kapitalizáciou so sídlom v Európskej únii. Fond nemá požadovanú výkonnosť vzhľadom na vysokú volatilitu a vzhľadom na výkonnosť ostatných ponúkaných akciových fondov.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
NESTLE SA
3,94%
ROCHE HOLDING AG
3,42%
INMARSAT PLC
2,76%
SIEMENS AG
2,70%
NOVARTIS AG
2,68%

 

AIB Klassisch open fund (balanced) (Allianz zmiešaný fond / Zmiešaný fond)

Zmiešaný (akciovo - dlhopisový) strešný fond

Allianz Invest Klassisch je fond fondov, ktorý investuje do fondov skupiny Allianz. Má vyvážený mix akcií a dlhopisov 50:50%. Investuje do medzinárodných akciových a dlhopisových fondov. Pri relatívne akceptovateľnej volatilite fond ponúka nadštandardné výnosy. Je vhodný pre investorov, ktorí nie sú ochotní akceptovať vysoké riziko straty. Zároveň fond ponúka aj zaujímavé investície do oblastí ako sú nerastné suroviny, nehnuteľnosti, zdravotníctvo, energetika a technológie. Fond spĺňa v rámci rakúskej legislatívy podmienky pre zaradenie medzi penzijné fondy.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (fondy)
podiel na portfóliu fondu
AI60 (T)
6,70%
ALLIANZ-B S GL-W
3,74%
AI-Rentenfonds (A)
2,99%
AI Eurorent (T)
2,76%
A-PIMCO Corporate (A)
1,99%
AI-OSTEUROPA (T)
1,98%
ALZ EUR RNTFD-P
1,93%
Cash
4,48%

 

TAM dlhopisový plus fond (Allianz dlhopisový fond / Dlhopisový fond)

Dlhopisový fond

Fond investuje predovšetkým do dlhových cenných papierov denominovaných v eurách alebo zabezpečených proti menovému riziku. Hlavnú časť majetku vo fonde tvoria najmä, nie však výlučne, štátne dlhopisy (resp. cenné papiere so zárukou štátu), štátne pokladničné poukážky, dlhopisy spoločností s ratingom v investičnom pásme a hypotekárne záložné listy. Fond vykazuje dlhodobo vynikajúce výsledky vzhľadom na relatívne nízke riziko investície.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (dlhopisy/dlhopisové fondy)
podiel na portfóliu fondu
TB HZL80 FRN 28/10/2019 EUR
7,40%
TB HZL76 FRN 21/11/2017 EUR
7,00%
TAM - Dynamický dlhopisový fond
6,80%
TB HZL81 FRN 29/1/2018 EUR
5,40%
SPDR BARCLAYS CAP. H.YIELD BOND F.
5,00%

 

Allianz RCM Europe Equity Growth AT EUR (Allianz akciový fond Európa / Akciový fond Európa)

Akciový fond

Fond investuje predovšetkým na európskych akciových trhov. Management fondu sa zameriava na cenné papiere, ktoré majú rastový potenciál, ktorý nie je plne zohľadnený v cene cenného papiera (rastový prístup). Investičným cieľom je dosiahnutie dlhodobého kapitálového rastu. Selektívna stratégia pri výbere akcií do fondu zabezpečuje, že sa fond dlhodobo drží nad benchmarkom. Fond je aktívne dobre manažovaný. Nie sú tam garancie proti stratám, ale fond zachytáva rastové trendy a využíva potenciál trhu. Počas desiatich rokoch je neustále nad benchmarkom.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
SAP SE
5,89%
INFINEON TECHNOLOGIES AG
4,16%
PRUDENTIAL PLC
3,95%
RECKITT BENCKISER GROUP PLC
3,72%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
3,47%
NOVO NORDISK A/S-B
3,47%
CIE FINANCIERE RICHEMONT-REG
3,07%
DSV A/S
2,89%
ATLAS COPCO AB-A SHS
2,74%
HEXAGON AB-B SHS
2,50%

 

ALLIANZ RCM GLB AGRI TR AT€ (Allianz akciový fond Agrotrendy / Akciový fond Agrotrendy)

Akciový fond

Fond investuje na svetových akciových trhoch. Zameriava sa na spoločnosti, ktoré tvoria zisk priamo alebo nepriamo z vývoja v nasledovných oblastiach: výroba, skladovanie a preprava poľnohospodárskych komodít, spracovanie a predaj potravín a nápojov. Jeho investičný zámer je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte. Fond bol založený 24.6.2008, teda tesne pred krízou. Z toho dôvodu je jeho výkonnosť od založenia slabá. Od roku 2009 je však fond neustále nad benchmarkom. Fond má vzhľadom na jeho zameranie na poľnohospodársku sféru vysoký potenciál.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
DEERE & CO
9,17%
MONSANTO CO
8,36%
SYNGENTA AG-2ND LINE
7,94%
TYSON FOODS INC-CL A
7,79%
PILGRIM'S PRIDE CORP
6,63%
TITAN INTERNATIONAL INC
5,05%
SANDERSON FARMS INC
5,05%

 

ALLIANZ RCM UR SM CP-A€-ACC (Allianz akc. f. Európske malé spoločnosti/Akc. fond Európske malé spol.)

Akciový fond

Fond sa zameriava na spoločnosti s malou trhovou kapitalizáciou, ktoré sú registrované v Európe (ex Rusko a Turecko). Jeho Investičným cieľom je dosiahnuť kapitálový rast v dlhodobom horizonte. Fond je dlhodobo nad benchmarkom a prináša dobré výnosy vzhľadom na volatilitu, ktorá je v rámci investičnej triedy malých spoločností primeraná.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
WIENERBERGER AG
2,14%
VAT GROUP AG
1,92%
DE'LONGHI SPA
1,87%
SIMCORP A/S
1,80%
JM AB
1,77%
ASOS PLC
1,71%
JENOPTIK AG
1,67%
INDUTRADE AB
1,63%
MELIA HOTELS INTERNATIONAL
1,60%
TULLOW OIL PLC
1,59%

 

ALLIANZ RCM-GL EMG MK EQ-AT€ (Allianz akciový fond Nové trhy / Akciový fond Nové trhy)

Akciový fond zameraný na rozvíjajúce sa trhy

Fond sa zameriava na akcie spoločností so sídlom v rozvíjajúcich sa trhoch, alebo na také, ktoré tam majú významné obchodné operácie. Jeho investičným cieľom je dosiahnutie kapitálového rastu v dlhodobom horizonte.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akcie)
podiel na portfóliu fondu
TENCENT HOLDINGS LTD
6,18%
TAIWAN SEMICONDUCTOR MANUFAC
5,82%
SAMSUNG ELECTR-GDR
5,37%
ALIBABA GROUP HOLDING-SP ADR
3,83%
NASPERS LTD-N SHS
3,49%
CHINA CONSTRUCTION BANK-H
3,11%
IND & COMM BK OF CHINA-H
3,05%
MARUTI SUZUKI INDIA LTD
2,40%
SHINHAN FINANCIAL GROUP LTD
2,13%
ASIAN PAINTS LTD
2,11%

 

Stan Life European Corporate Bond A EUR (Allianz dl. f. Európske spoločnosti / Dl. f. Európske spoločnosti)

Dlhopisový fond

Cieľom fondu je dlhodobý kapitálový rast ako aj rast z reinvestícií výnosov generovaných prevažne európskymi dlhopismi v rámci investičného stupňa. Fond môže investovať do širokej škály dlhopisov (napr. firemné dlhopisy vrátane high yield dlhopisov, štátne cenné papiere, indexovaných dlhopisov s premenlivou úrokovou sadzbou, FRNs, ABS a nástroje peňažného trhu). Pozície, ktoré sú držané v inej mene, ako euro su hedžované.  Fond sa dlhodobo drží na úrovni benchmarku a vykazuje výrazne lepšie výsledky, ako porovnateľné fondy v skupine dlhopisových európskych fondov.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Informácie budú doplnené po zverejnení mesačnej správy fondu správcom.

IAD Bond Dynamic o.p.f. (Allianz dlhopisový dynamický fond / Dlhopisový dynamický fond)

Dlhopisový fond

Je zameraný na investovanie do dlhových cenných papierov (štátnych dlhopisov, korporátnych dlhopisov, dlhopisov najvýznamnejších svetových bánk a finančných inštitúcií a zmeniek) a nástrojov peňažného trhu. Investície podielového fondu nie sú obmedzené regionálne, sektorovo ani z pohľadu ratingu. Modifikovaná durácia dlhopisovej časti portfólia podielového fondu je maximálne 4 roky.

Vážená durácia portfólia: 1,69

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (dlhopisy)
podiel na portfóliu fondu
iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF
11,22%
Prvý realitný fond, o.p.f.
8,98%
Pro Partners Holding III.
8,57%
iShares J.P. Morgan $ Emerging Markets Bond UCITS ETF
4,92%
SPDR Barclays Euro High Yield Bond UCITS ETF
4,83%
iShares Euro Corporate Bond Large Cap UCITS ETF
3,99%

 

IAD Zaistený – depozitné konto, o.p.f. (Peňažný fond / Fond krátkodobých investícií o.p.f.)

Peňažný fond

Fond patrí do kategórie fondov krátkodobých investícií a investuje prostriedky najmä do krátkodobých dlhových cenných papierov, nástrojov peňažného trhu, vkladov v bankách a do podielových listov iných otvorených podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania, ktoré majú peňažný a súčasne zaistený charakter a sú denominované v eure. Cieľom správcovskej spoločnosti pri riadení fondu je dosahovanie vopred stanoveného výnosu tak, aby výkonnosť fondu neklesla pod stanovený minimálny výnos v stanovenom časovom období. Modifikovaná durácia fondu je maximálne 1 rok.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Termínované vklady
podiel na portfóliu fondu
TV EUR Privatbanka 2017-06-29
8,06%
TV EUR Privatbanka 2017-11-30
5,91%
TV EUR VUB 2017-08-31
3,83%
TV EUR VUB 2017-09-29
3,83%
J&T banka 33dnovy vklad
3,83%
TV EUR Tatrabanka 2017-10-31
3,82%
TV EUR Unicredit 2017-11-30
3,72%
TV EUR VUB 2017-12-29
3,19%
TV EUR Tatrabanka 2017-11-30
3,07%

 

IAD Growth Opportunities o.p.f. (Allianz akciový dynamický fond / Akciový dynamický fond)

Akciový fond

Fond patrí do kategórie podielový fond fondov. Podielový fond investuje predovšetkým do podielových listov iných štandardných podielových fondov, cenných papierov európskych fondov a podielových listov otvorených špeciálnych podielových fondov, špeciálnych podielových fondov nehnuteľností, alebo cenných papierov iných zahraničných subjektov kolektívneho investovania (Exchange Trade Fund). Podkladovým aktívom finančných sú najmä akciové, v menšej miere dlhopisové a realitné triedy aktív. Podielový fond investuje aj do prevoditeľných cenných papierov a nástrojov peňažného trhu.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
Prvý realitný fond, o.p.f.
16,22%
ISHARES DAX UCITS ETF
7,35%
Pro Diagnostic Group, a.s.
5,48%
iShares EDGE MSCI Europe Minimum Volatility UCITS ETF
4,86%
Pro Partners Holding III.
4,14%
db x-trackers DBLCI - OY Balanced UCITS ETF - 2C
4,07%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Global - AMI (Allianz C-Quadrat Tot. Ret. Gl. f. / C-Quadrat Tot. Ret. Gl. fond)

Zmiešaný fond

Investičná politika fondu C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI sa zakladá na prístupe tzv. celkovej návratnosti (Total Return). Pri investovaní využíva manažment fondu technický obchodný systém orientovaný na strednodobé trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. Investičná stratégia sa neorientuje na žiadny benchmark, ale naopak sa z dlhodobého hľadiska usiluje o dosiahnutie kladnej výkonnosti pri akomkoľvek vývoji trhov. Majetok fondu môže byť kompletne investovaný do akciových fondov. V nepriaznivom období vývoja na burzách môže byť akciová kvóta zredukovaná až na nulu. V tomto prípade je majetok investovaný z veľkej časti do investičných fondov dlhopisov s krátkou dobou splatnosti alebo nástrojov peňažného trhu. Fond môže využívať aj deriváty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl manažmentu, portfólio je neustále prispôsobované k aktuálnemu vývoju na jednotlivých trhoch. Obchodný systém vychádza z jasne definovaných pravidiel a sleduje viac ako 10.000 fondov. Na základe alokácie aktív sa využíva výnosový potenciál vždy najúspešnejších sektorov odvetví a krajín.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
podiel na portfóliu fondu
Robo Global Robotics and Automatio. november - máj Industrials
25,55%
Kepler Österreich Aktienfonds T (E. november - máj Austria
25,44%
Magna New Frontiers Fund R (EUR) A. november - máj Emerging Markets
24,91%
Raiffeisen-Österreich-Aktien (R) T. november - máj Austria
22,82%
BlackRock Global Funds - World Tec. november - máj Information Technolog.
22,77%

 

Fidelity Global Dividend Fund A-ACC-EUR (Hedged) (Fidelity Global Dividend fond)

Fidelity Global Dividend fond

Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Najmenej 70 % investovaných prostriedkov je umiestňovaných do akcií spoločností na celom svete. Výber aktív je zameraný na tie, ktoré okrem potenciálu na rast kapitálu prinášajú možnosti na získanie atraktívnych dividendových výnosov. Investície fondu sú umiestňované v rôznych geografických oblastiach, trhových sektoroch, odvetviach alebo triedach aktív. Fond môže použiť aj deriváty s cieľom zníženia rizika nákladov, alebo vytvorenia dodatočného kapitálu alebo príjmu v súlade s rizikovým profilom fondu. Pre zníženie rizika straty z nepriaznivých pohybov výmenných kurzov mien sa môže uplatniť zaistenie meny. Cieľom investičnej politiky fondu je zabezpečiť príjem a dlhodobý rast kapitálu. Fond nemusí byť vhodný pre investorov, ktorých investičný horizont prostriedkov vo fonde je viac ako 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
RELX NV
4,20%
WOLTERS KLUWER NV
4,20%
JOHNSON & JOHNSON
3,60%
DIAGEO PLC
3,50%
US BANCORP DEL
3,40%
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
2,90%
GENERAL ELECTRIC CO
2,80%
GLAXOSMITHKLINE PLC
2,60%
PFIZER INC
2,60%
PROCTER & GAMBLE CO
2,60%

 

PIMCO Total Return Bond Fund E Acc EUR (Hdg) (PIMCO Total Return Bond fond / Allianz PIMCO Total Return Bond fond)

Dlhopisový fond

Investičná politika fondu je zameraná na obozretné generovanie celkovej návratnosti, a to pomocou kombinácie príjmu z investícií a rastu kapitálu. Fond investuje do širokého spektra cenných papierov s pevným výnosom (s pevnou alebo variabilnou úrokovou sadzbou) vydané spoločnosťami alebo vládami z celého sveta. Sú prevažne v amerických dolároch, ale fond môže držať aj ďalšie peňažné meny alebo cenné papiere v iných menách. Fond môže investovať aj na rozvíjajúcich sa  trhoch ekonomík, ktoré sú z hľadiska investičného stále vo vývoji. Cenné papiere sú väčšinou z investičného stupňa podľa stanovenia  medzinárodných ratingových agentúr. Fond môže investovať aj do finančných derivátov (futures, opcie, swapy). Výnosy z derivátov sú naviazané na pohyby podkladových aktív. Fond je zabezpečený do EUR. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Cenné papiere (akciové fondy)
podiel na portfóliu fondu
FNMA TBA 3.0% FEB 30YR
13,50%
U S TREASURY BOND
5,20%
FNMA TBA 3.5% FEB 30YR
4,50%
FNMA TBA 3.0% JAN 30YR
4,30%
U S TREASURY BOND
3,00%
U S TREASURY BOND
2,60%
U S TREASURY NOTE
2,40%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,30%
U S TREASURY INFLATE PROT BD
2,20%
FNMA TBA 4.0% JAN 15YR
2,20%

 

C-QUADRAT ARTS Total Return Garant (VT) (C-Quadrat Total Return Garant fond / Allianz C-Quadrat Total Return Garant fond)

Zmiešaný fond

Cieľom investičnej stratégie fondu je dlhodobo dosiahnuť absolútny prírastok hodnoty vo všetkých trhových fázach. Investovanie vo fonde sa riadi flexibilnými investičnými smernicami a 80% garanciou najvyššej dosiahnutej hodnoty (na najvyššiu, niekedy dosiahnutú dennú čistú hodnotu aktív), ktorý sa zakladá na modeli CPPI. Pritom je rozlišované medzi rastovými aktívami a aktívami s pevným výnosom. Aktíva s pevným výnosom sú používané na znázornenie garantovanej hodnoty a skladajú sa z peňažného komponentu a prostriedkov na bankovom účte. Fond využíva dynamický investičný proces. Rozloženie rastové aktíva / aktíva s pevným výnosom sa môže pohybovať' medzi 0 a 100% a je určované dynamickým alokačným procesom (CPPI) - od ručiteľa Barclays Bank PLC. Fond môže využívať aj deriváty. Odporúčaný investičný horizont je 4 roky.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
 
3V Invest Swiss Small & Mid Cap (C. november - máj Switzerland
26,50%
Kepler Österreich Aktienfonds T (E. november - máj Austria
21,88%
Pioneer Funds Austria - Austria St. november - máj Austria
19,89%
Schroder ISF Swiss Small&Mid Cap E. november - máj Switzerland
19,07%
Robo Global Robotics and Automatio. november - apríl Industrials
16,86%
Fidelity Funds - Global Technology. november - apríl Information Technolog.
16,13%
db x-trackers ATX UCITS ETF (DR) (. november - marec Austria
15,38%
Fidelity Funds - Nordic Fund A (SE. december - máj Nordic Countries
13,71%
Julius Bär Multipartner RobecoSAM. november - apríl Materials
12,90%
Deutsche Invest I Euro High Yield. november - apríl Bonds
8,93%

 

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (T) (C-Quadrat Best Momentum fond)

Zmiešaný fond

Investičným cieľom je dlhodobý rast kapitálu pri akceptovaní vyššieho rizika. Pri investovaní sa využíva technický obchodný systém kopírujúci trendy vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management. V portfóliu prevažujú fondy, ktoré vykazujú v krátkom až strednodobom horizonte pozitívne trendy. Na rozdiel od väčšiny klasicky obhospodarovaných fondov sa investičná stratégia neorientuje na benchmark, ale usiluje z dlhodobého hľadiska o dosiahnutie absolútneho nárastu hodnoty. Fond reprezentuje vysoko aktívny štýl riadenia, zloženie portfólia sa neustále mení. Odporúčaný investičný horizont je 5 rokov.

Najväčšie investície fondu k 30.04.2017

Najlepšie pozície (posl. 6 mes., výnos po dobu vlastníctva)
Parvest Equity Russia C(lassic) (E. November - Februar Russia
26,25%
db x-trackers ATX UCITS ETF (DR) (. November - Mai Austria
22,19%
Pioneer Funds Austria - Russia Sto. November - Februar Russia
22,00%
iShares Automation & Robots UCITS. November - April Industrials
19,91%
Schroder ISF Swiss Small&Mid Cap E. November - Mai Switzerland
19,07%
Parvest Equity Russia Opportunitie. November - März Russia
15,82%
Falcon Fund SICAV - Swiss Small &. Januar - Mai Switzerland
14,85%
Lyxor PRIVEX UCITS ETF PARTS (EUR). November - März World
14,38%
Schroder ISF Frontier Markets Equi. November - März Emerging Markets
13,33%
NN (L) Banking & Insurance P (USD). November - März Financials
12,48%

 

Súvisiace odkazy

Archív komentárov k investičným fondom
Nonstop infolinka 0800 122 222