Cestovné poistenie už aj na cesty do vesmíru | Allianz - Slovenská poisťovňa

Cestovné poistenie už aj na cesty do vesmíru

 1. Allianz Global Assistance uzavrela zmluvu s Medzinárodnou asociáciou pre vesmírnu dopravu na poskytovanie cestovného poistenia pre vesmírnych turistov
 2. Prvé poistné zmluvy očakáva v priebehu niekoľkých mesiacov

Spoločnosť Allianz Global Assistance, ktorá je svetovou jednotkou v cestovnom poistení, uzavrela zmluvu s Medzinárodnou asociáciou pre vesmírnu dopravu (ISTA) o krytí rizík spojených s cestovaním do vesmíru. Turistom tak umožní uzatvoriť poistenie na cestu mimo Zeme, a to nielen v jej priebehu, ale tiež pred ňou a po nej.

Spoločnosť Virgin Galactic nedávno oznámila, že prvé komerčné lety do vesmíru má naplánované na október tohto roka. Allianz Global Assistance preto začne poskytovať poistenie pre tieto netradičné cesty už v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov, keďže podobné poistenie zatiaľ na trhu chýba. Cesta do vesmíru stojí približne 200-tisíc eur, avšak cena poistenia zatiaľ stanovená nebola.

Komplexná ochrana pred rizikami

Každoročne pokrývame riziká pre viac než 30 miliónov cestovateľov,“ hovorí Erick Morazin, riaditeľ oddelenia produktov v Allianz Global Assistance. „Veľmi sa tešíme na našich prvých vesmírnych turistov, ktorí budú predstavovať novú generáciu cestovateľov. Zmluva s Medzinárodnou asociáciou pre vesmírnu dopravu je dôkazom toho, že chceme podporovať vesmírny cestovný priemysel,“ dodáva Morazin.

Allianz Global Assistance bude spolupracovať nielen s Virgin Galactic, ale aj s ďalšími subjektmi, ktoré sa zaoberajú vesmírnymi letmi, ako sú napr. Xcor a SpaceLinq. Poistenie bude vesmírnych turistov kryť v súlade so sloganom Allianz, teda od A po Z. Nepôjde tak iba o samotnú letovú fázu, ale poistenie bude kryť aj všetko čo jej predchádza až po návrat na Zem. „Vesmír sa stal našou novou hranicou a my chceme zaistiť pokoj v duši všetkým cestovateľom, ktorí budú chcieť túto hranicu prekročiť,“ hovorí Morazin.

Dátum vydania: 20.01.2012

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook