Allianz je dlhodobým partnerom paralympijského hnutia | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz je dlhodobým partnerom paralympijského hnutia

 1. Allianz podporuje Medzinárodný paralympijský výbor od roku 2006
 2. Allianz – Slovenská poisťovňa je hrdým partnerom Slovenského paralympijského výboru

Medzinárodný paralympijský výbor (MPV) vyhlásil v sobotu víťazov Paralympijských športových a mediálnych ocenení za rok 2011, ktoré získajú tí, ktorí sa najviac podieľali na šírení myšlienky paralympijského hnutia. Allianz, ktorý je prvým medzinárodným partnerom paralympijského hnutia, je hrdým partnerom akcie, ktorá sa konala v Pekingu 8. decembra 2011.

Paralympijskí športovci sú veľkým zdrojom inšpirácie pre každého z nás,“ hovorí Joe Gross, vedúci skupinového manažmentu trhov v Allianz SE. „Ich vynikajúce výsledky, podobne ako ich odhodlanie, odvaha a tímový duch si zaslúžia zvláštnu pozornosť a sú hodné nasledovania. Allianz je veľmi hrdý, že môže byť partnerom paralympijského hnutia a podporovať Medzinárodný paralympijský výbor v šírení týchto dôležitých myšlienok.“

Prostredníctvom úspešného partnerstva s MPV, podporuje Allianz paralympijské hnutie, jeho športovcov, myšlienky a ideály od roku 2006. V roku 2011 sa Allianz stal prvým medzinárodným partnerom Medzinárodného paralympijského výboru a zároveň partnerom deviatich národným paralympijských výborov na miestnej úrovni.

Aj Allianz – Slovenská poisťovňa už niekoľko rokov spolupracuje so Slovenským paralympijským výborom (SPV). Okrem špeciálneho poistenia, ktoré poskytuje paralympijskému tímu, podporila v minulosti viacero aktivít SPV. „Šport sa vo všeobecnosti plne profesionalizuje a vytváranie podmienok na športovanie nie je jednoduchou záležitosťou. Som rád, že máme silných partnerov a aj touto cestou by som  chcel Allianz – Slovenskej poisťovni  poďakovať, že nás už niekoľko rokov podporuje pri napĺňaní našich cieľov,” uviedol Ján Riapoš, predseda SPV pre Modrý svet, klientsky časopis Allianz - SP.

Paralympijské hry v Londýne sa blížia

Menej ako 300 dní zostáva do slávnostného otváracieho ceremoniálu Paralympijských hier v Londýne, ktoré sa začínajú 29. augusta 2012. Allianz chce preto ďalej posiľňovať povedomie verejnosti o tejto udalosti a zvýšiť záujem o paralympijský šport všeobecne. „Motto partnerstva MPV a Allianz, „Ver v seba“, nosí silné emočné posolstvo a má za úlohu inšpirovať aj ostatných, aby našli motiváciu a silu pozdvihnúť svoj život,“ hovorí Joe Gross.

Najmä preto Allianz neustále poskytuje informácie a organizuje akcie, kde sa verejnosť, ale aj médiá, môžu dozvedieť všetko o paralympizme a o fascinujúcich výsledkoch postihnutých športovcov na ceste na Paralympijské hry v Londýne v nasledujúcom roku.

Dátum vydania: 13.12.2011

Súvisiace odkazy

Viac informácií o podpore paralympiády spoločnosťou Allianz
Veroniky Vadovičovej, paralympijskej víťazky v športovej streľbe

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook