Ako prežiť valentínske rande? | Allianz - Slovenská poisťovňa

Ako prežiť valentínske rande?

 1. Výber kurióznych a pikantných poistných udalostí, ktoré sa odohrali na svätého Valentína
 2. Rady, ako sa podobným rizikám vyhnúť

Valentínsky večer je spájaný najmä s romantikou a peknými chvíľami s milovaným partnerom. Niekedy však stačí len pár sekúnd a krásny večer sa zmení na katastrofu. Či už tomu veríte alebo nie, počas Valentína na vás číha množstvo potenciálnych rizík. Tu je pár pikantných príkladov a zároveň rád od skúsených odborníkov z poisťovne, ako sa im vyhnúť a prežiť ničím nerušené valentínske rande.

Riziko č. 1 - Príprava

Prvou prekážkou, ktorú musíte na ceste k úspešnému rande zdolať, je príprava, teda pobyt v kúpeľni či pred zrkadlom. Množstvo úrazov sa stáva práve v kúpeľni, a to najmä ak ste v časovom sklze. Dokazuje to aj jedna z minuloročných poistných udalostí.

Mladík meškal na rande so svojou priateľkou a preto nebol dostatočne opatrný pri sprchovaní vo vani. Uvedomil si totiž, že šampón nechal na poličke nad umývadlom. Postavil sa a začal sa za šampónom načahovať. Na klzkom dne vane sa však pošmykol a následný pád sa skončil zlomeným zápästím.

 

Riziko č. 2 - Rande

Aj na samotnom rande, nech sa odohráva kdekoľvek, vám hrozia mnohé riziká. Či už ste v kine, na romantickej prechádzke alebo v reštaurácii, aj v príjemnej spoločnosti rozmýšlajte, čo robíte.

Jedna z našich klientiek bola so svojím partnerom na valentínskom pobyte v susednom Rakúsku. Romantická večera prebiehala úžasne a skvelé jedlo bolo len doplnkom k zamilovaným pohľadom. Až kým si neuvedomila, že v prílohe k hlavnému jedlu má aj nadrobno posekané oriešky. Keďže je na ne alergická, v priebehu pár desiatok minút dostala silnú alergickú reakciu a večer strávila na pohotovosti.

 

Riziko č. 3 - Cesta domov

Rande sa úspešne skončilo a vy aj so svojím partnerom mierite domov. Ani v tomto okamihu nie je dobré prestať s opatrnosťou a nechať sa uniesť situáciou. Najmä ak sa vraciate autom.

Pri návrate domov z valentínskeho rande v kine prišlo ku kurióznej nehode. Priateľka sa už nevedela dočkať návratu do bytu a začala vodičovi prejavovať nežnosti už v aute. Šofér auta sa nechal uniesť jej dotykmi a nezvládol riadenie vozidla v ostrej zákrute. Náraz do stromu vďaka núdzovému brzdeniu našťastie spôsobil len škodu na vozidle, pár vyviazol len s ľahkými zraneniami.

 

Riziko č. 4 - Doma

Vyhraté nemáte ani po návrate domov. Ak všetko prebiehalo ako má, čakajú vás sladké chvíle vo dvojici partnerom. Napriek čaru okamihu však nezabúdajte na opatrnosť.

Hlásenie poistnej udalosti hovorilo o poškodení pohlavného údu. Klient uviedol, že sa tak stalo vtedy, keď vzrušený utekal za manželkou do spálne a po ceste sa pošmykol na malom koberčeku.

Dátum vydania: 11.02.2013

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook