Ako chrániť svoj majetok počas letnej dovolenky | Allianz - Slovenská poisťovňa

Viete ako chrániť svoj majetok počas letnej dovolenky?

Keďže v letných mesiacoch dochádza pravidelne k zvýšeniu počtu vlámaní, ľahko sa môže stať, že vás po návrate z dovolenkovej pohody čaká šok v podobe "vybieleného" bytu či domu. Allianz – Slovenská poisťovňa preto pripravila užitočné rady, ako ochrániť svoj majetok, kým ste na letnej dovolenke.

V prvom rade, pred odchodom pozorne skontrolujte, či sú všetky dvere alebo okná zavreté a uzamknuté, a to aj v prípade, že odchádzate na kratšiu dobu.

 1. Ak odchádzate na dlhšiu dobu, požiadajte susedov alebo priateľov, nech vám pravidelne vyberajú poštu zo schránky, aby sa nestala znamením pre zlodejov, že byt je nestrážený.
 2. Pouvažujte nad nainštalovaním osvetlenia s pohybovým senzorom k vášmu vchodu. Môžete tiež nastaviť osvetlenie tak, aby sa pravidelne zapínalo a vypínalo, čím simuluje, že niekto je doma.
 3. Nezabúdajte, že sociálne siete sú verejným miestom a ktokoľvek si môže prečítať, že práve nie ste doma. To isté platí aj pri zverejňovaní fotiek ešte počas vašej dovolenky.
 4. Je taktiež užitočné, ak požiadate niekoho z rodiny či blízkych priateľov, aby raz za čas skontroloval, či je váš príbytok v poriadku alebo či mu nehrozí bezprostredné riziko.

Domácnosti však počas vašej neprítomnosti hrozia aj iné riziká ako vykradnutie či vlámanie. Odporúčame preto dodržiavať nasledujúce opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť viacerým katastrofám na majetku domácnosti či priamo na nehnuteľnosti.

 1. Nezabudnite zatvoriť hlavný prívod vody do bytu či domu, aby ste tak zabránili možnému vytopeniu domácnosti.
 2. Pre prípad predchádzania škôd vzniknutých prepätím na elektronike a možného následného vzniku požiaru zo zapojenej elektriky odporúčame tieto prístroje odpojiť z elektrickej siete.
 3. Taktiež je dom alebo byt vo väčšom bezpečí, ak pred odchodom uzatvoríte ventil hlavného prívodu plynu.

Samozrejme neexistuje žiadny absolútne efektívny spôsob, ako zabrániť vlámaniu a krádeži vášho majetku či nejakej nečakanej katastrofe. Najdôležitejším opatrením ako ochrániť svoj majetok tak zostáva jeho poistenie.

Ako mať úplnú istotu

Je však samozrejmé, že neexistuje žiadny absolútne efektívny spôsob, ako zabrániť vlámaniu a krádeži vášho majetku či nejakej nečakanej katastrofe. Najdôležitejším opatrením ako ochrániť svoj majetok tak zostáva jeho poistenie. Allianz – SP ponúka poistenie domácnosti a nehnuteľnosti v produkte Môj domov. Ten obsahuje tri moduly poistného krytia, Basic, Štandard a Optimal, pričom riziko krádeže a vandalizmu po vlámaní obsahujú všetky tri poistné moduly.

Želáme Vám príjemnú letnú dovolenku!

Dátum vydania: 04.07.2011

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook