Poistenie cez internet | Allianz - Slovenská poisťovňa

Poistenie cez internet s dvojnásobným rastom

Allianz - Slovenská poisťovňa, líder na trhu poistenia, počas letných mesiacov zaznamenáva 5-násobný nárast v poisťovaní cez internet. Počet novouzatvorených poistných zmlúv rastie každý rok viac ako dvojnásobne, pričom najväčší záujem je o cestovné poistenie. Allianz – Slovenská poisťovňa naďalej investuje do rozvoja internetu, aby mohla klientom ponúkať ešte širšiu a kvalitnejšiu ponuku online služieb.

Používatelia internetu si dnes môžu prostredníctvom stránky online.allianzsp.sk uzatvoriť už 5 druhov poistenia – povinné zmluvné poistenie, cestovné poistenie, poistenie zásahu Horskej služby, poistenie pre mladých Activepoistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi. Čoskoro sa táto ponuka rozrastie aj o poistenie domácností a budov – Môj domov.

Uzatvorenie poistenia cez internet je najjednoduchšou a najmenej náročnou formou na čas i peniaze. Keďže uzatváranie zmlúv prebieha elektronickou formou, nie je potrebné vypĺňať žiadne papiere, chodiť na poštu alebo do banky. Klienti nie sú obmedzení otváracími hodinami, ani nemusia stáť v dlhých radoch. Všetko si dokážu zabezpečiť v priebehu pár minút prostredníctvom počítača či už v práci alebo z pohodlia domova. Vďaka tomuto postupu dokáže Allianz - SP klientom ponúknuť zaujímavé zľavy, čo je najmä v súčasnom období veľmi výhodné. Navyše, online služby sú dostupné 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Pre tohtoročnú letnú sezónu pripravila Allianz - SP výhodné zľavy na cestovné poistenie a každý klient sa môže zúčastniť súťaže o zaujímavé ceny. Cestovné poistenie, najčastejšie uzatváraný druh poistenia cez internet, je možné uzatvoriť aj tesne pred cestou, pričom poistenie platí okamžite. Jeho veľkou prednosťou je najmä neobmedzené krytie, ktoré Allianz - SP ponúka ako jediná na trhu.

Ako to funguje?
Pri uzatváraní poistenia dostáva klient do svojej emailovej schránky poistnú zmluvu, ktorá je plnohodnotnou náhradou papierovej podoby. Poistnú zmluvu je možné priamo cez internet aj zaplatiť, či už prostredníctvom kreditnej karty alebo internetbankingu svojej banky. Celý proces uzatvárania zmluvy je vďaka moderným šifrovacím technológiám bezpečný a klienti sa nemusia obávať, že by sa ich osobné údaje dostali do nepovolaných rúk.

Likvidácia poistných udalostí cez internet
Online služby však neznamenajú iba predaj produktov, ale aj ďalší servis klientom, ktorý je bezplatne k dispozícii 24 hodín denne. Klienti môžu cez internet takisto nahlásiť poistnú udalosť, pričom túto službu sme výrazne zjednodušili a rozšírili. O tom, že to bol krok správnym smerom, svedčí množstvo pozitívnych reakcií spokojných klientov.

Dátum vydania: 14.07.2009

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook