Poisťovňa odškodní obete nehody | Allianz - Slovenská poisťovňa

Poisťovňa odškodní obete nehody autobusu pri Polomke

Bratislava, 22. februára 2009 - Prepravná spoločnosť, ktorej autobus včera havaroval pri Polomke v Breznianskom okrese, má uzatvorené povinné zmluvné poistenie v Allianz – Slovenskej poisťovni. Tá za neho uhradí všetky oprávnené nároky poškodených z nehody, pri ktorej zahynulo 12 ľudí a ďalší boli zranení.

Allianz – Slovenská poisťovňa poskytne pomoc majiteľovi autobusu pri riešení nárokov poškodených z povinného zmluvného poistenia motorového vozidla. Z tohto poistenia uhradí všetky nároky spojené s odstraňovaním následkov nehody na mieste, napríklad vyprosťovacie práce, zásah požiarnikov, transport zranených z miesta nehody, súvisiace škody na železničnom priecestí, poškodenie batožiny, ale aj škody na zdraví cestujúcich v autobuse ako sú bolestné, sťaženie spoločenského uplatnenia, strata na zárobku počas PN a trvalé následky zranení.

Z povinného zmluvného poistenia majú pozostalí dvanástich obetí nárok na náklady spojené s pohrebom v sume približne 2-tisíc eur (viac ako 60-tisíc korún). Tieto náklady zahŕňajú náklady účtované pohrebnou službou, ktorá poskytla služby na zabezpečenie pohrebu vrátane truhly, náklady na spopolnenie, náklady na zriadenie pomníka alebo náhrobnej tabule, cintorínske poplatky – náklady na kar, kytice apod. Nezaopatrené dieťa a osoba žijúca s poškodeným, ktorý zomrel, v spoločnej domácnosti, majú nárok na náhradu tretiny výdavkov vynaložených na smútočné ošatenie a cestovné výdavky vynaložené na ich prepravu z miesta trvalého pobytu.

V podobnom rozsahu Allianz - Slovenská poisťovňa pomáhala aj v prípade tragickej nehody slovenského autobusu v Chorvátsku, ktorá sa stala v septembri minulého roka.

Kontaktné číslo do Allianz – Slovenskej poisťovne, kde môžu klienti a ich rodinní príslušníci získať viac informácií je 0903 252 927.

Dátum vydania: 23.02.2009

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook