Allianz for Safety | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz for Safety

Najväčšia poisťovacia spoločnosť pôsobiaca na našom trhu usporiadala 24. a 25. októbra motoristicko-športové podujatie, ktorého cieľom bolo overiť motoristické zručnosti i znalosti z poskytovania zdravotnej pomoci.

Tento rok však prišiel Allianz s milým prekvapením, nejazdilo sa na dovezených vozidlách, tie sme odparkovali na parkovisku poisťovne a vylosovali sme si niektoré z pripravených vozidiel BMW, ktoré pre túto akciu dodal Tempus AWT Bavaria. Reprezentanti motoristických a iných médií tak jazdili na vozidlách BMW radu 1 a 3 a doplnkom bolo aj jedno MINI. Za našu redakciu sa zúčastnili súťažné posádky Ing. Rastislav Bujna/Mgr. Viliam Bujna na BMV 1 2,0 D a posádka Ing. Jozef Beníček/Katarína Beníčková na BMW 1 1,8 (čiastočne aj za 4TV). Trasa súťaže viedla pekným plenérom Záhoria a končila v Skalici, ktorej centrum je krásne vynovené. Medzi jednotlivými etapami boli rôzne jazdy zručnosti, kde sa naše vozidlo BMV 1 2,0 D ukázalo ako skutočne "dospelé auto". Aj po cestách toto BMW sedelo perfektne a motor je mimoriadne aktívny a pružný. Toto vozidlo nás príjemne prekvapilo svojimi skvelými jazdnými vlastnosťami a priznávame, že sme ho pred touto skúsenosťou zaraďovali k malým autám. Teraz vieme, že je to auto, ktoré sa môže popasovať s kýmkoľvek na ceste.

Bezpečnosť na cestách zaručujú len ohľaduplní, predvídaví a skúsení vodiči. Vedia poradiť, pomôcť a svojím gavalierstvom vracajú na cesty poriadok a pokoj. Cieľom podujatia bolo nájsť v každom z nás to najlepšie tak, aby sa bezpečnosť na našich cestách stala najprirodzenejším prejavom všedného dňa. Práve preto bol kladený dôraz na bezpečnosť a súčasťou akcie bola aj prednáška o poskytovaní prvej pomoci na cestách s rôznymi poraneniami. Dozvedeli sme sa mnoho nového a obnovili si dobre známe poučky. Je dobré občas obnoviť poznatky aj z tejto oblasti.

Druhý deň sme jazdili mimo cestnej premávky na piešťanskom letisku, kde Tempus AWT Bavaria poriadalo Racing Day Tempus MaxCars. Tu si mohli všetci vyskúšať aj veľmi ostré jazdy a overiť si správanie áut v medzných situáciách. To je veľmi dobré najmä pre majiteľov silných strojov.

Víťazom Allianz for Safety 2008 sa stal Ľuboš Sarnovský z televízie JOJ, ktorý aj napriek tomu, že nemal spolujazdca, dokázal zvládnuť všetky disciplíny v súhrne najlepšie. Na druhom mieste skončila dvojica Ing. Rastislav Bujna/Mgr. Viliam Bujna z Dopravných novín TRANSPORT a na treťom mieste rodinná dvojica Ing. Jozef Beníček/Katarína Beníčková z Dopravných novín TRANSPORT/4TV, takže sme boli mimoriadne úspešní.

Poisťovni Allianz aj touto cestou ďakujeme za skvelo zorganizovanú a užitočnú akciu.

Dátum vydania: 24.11.2008

Zdroj: Transport