Búrka spôsobila miliónové majetkové škody | Allianz - Slovenská poisťovňa

Búrka spôsobila miliónové majetkové škody

Allianz – Slovenská poisťovňa zatiaľ odhaduje škody po nočnej búrke na 2 milióny korún.

Už v skorých ranných hodinách zaregistrovala prvé hlásenia škôd na majetku občanov. Škody sa týkajú najmä poškodených striech, zatečených domov a bytov. Menšie škody do 200-tisíc korún presiahli jeden milión korún a eviduje už aj tri väčšie majetkové škody na strechách budov. Škody na poľnohospodárskych plodinách sú vo výške viac ako 800-tisíc korún.

V dôsledku krupobitia v predchádzajúcich dňoch na východnom Slovensku klienti doteraz nahlásili takmer 30 poškodených áut. Najviac škôd na majetku zaznamenala Allianz – SP v okolí Prešova, Humenného a Bardejova, a to najmä na strechách domov. Približne 60 škôd, z toho 10 vo väčšom rozsahu, zatiaľ dosahuje výšku približne 500-tisíc korún.

Poisťovňa vychádza klientom v ústrety tým, že po telefonickom nahlásení menších škôd likviduje škody do výšky 5-tisíc korún bez obhliadky. Občania však môžu škodu zdokumentovať a začať s jej odstraňovaním.

Odporúčania pre občanov

1. Nahlásiť poistnú udalosť na miestnom úrade, kde majú k dispozícii tlačivá z poisťovne (ušetria cestu do pobočky poisťovne).
2. Môžu využiť hlásenie škody cez infolinku 0800 122 222 alebo cez internet www.allianzsp.sk.
3. Pri väčších škodách odporúčame zdokumentovať rozsah poškodenia, najlepšie na fotografiách alebo videu.
4. Po zdokumentovaní môžu občania pracovať na odstraňovaní škôd.
5. Pri menších škodách poisťovňa prepláca škody aj bez obhliadky. Poistné plnenie poskytne poisťovňa na účet klienta do niekoľkých dní, zvyčajne troch až štyroch.

Dátum vydania: 26.06.2008

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook