Pred cestou do hôr nezabudnite na poistenie | Allianz - Slovenská poisťovňa

Pred cestou do hôr nezabudnite na poistenie

Leto je časom dovoleniek - do zahraničia, k moru, ale aj uskutočňujú výlety do hôr. A práve pri týchto výletoch by nemali zabúdať na poistenie na hory.

Poistenie na hory sa odvíja od Zákona o horskej záchrannej službe, ktorý bol novelizovaný pred vyše rokom, a v ňom sa zachraňovaným osobám uložila povinnosť uhradiť horskej službe náklady na záchranné akcie. To znamená, že ak niekto v horách zablúdi alebo utrpí úraz a pomôže mu horská služba, musí jej uhradiť vzniknuté náklady. Od tohto roka platí novela zákona, vďaka ktorej sú od tohto platenia oslobodení občania, ktorí nie sú spôsobilí na právne úkony a deti. Ostatní sú naďalej povinní náklady, ktoré neraz dosahujú aj stotisícové hodnoty, uhradiť. Ak sa poistia, znáša náklady poisťovňa.

Poistenie do hôr je v Allianz – Slovenskej poisťovni možné uzatvoriť ako samostatný produkt, čiže iba ako poistenie záchranných akcií a môže byť aj súčasťou tzv. pripoistenia k cestovnému poisteniu. To je možné dojednať si krátkodobo, napríklad na jeden deň, ale možné je aj celoročné poistenie. Výhodou je, že záujemcovia si ho môžu uzatvoriť nielen cez internet, telefón či v poisťovni, ale aj priamo v horách – napríklad v hoteloch, infostánkoch, či pri lanovke.

Dátum vydania: 05.06.2008

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook