Allianz Index Extra+ už v predaji! | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz Index Extra+ už v predaji!

Garantované investičné životné poistenie je na Slovensku veľmi obľúbené. Svedčí o tom aj úspech produktov z radu Allianz Index. Allianz – Slovenská poisťovňa zaznamenala v minulých rokoch výnimočnú predajnosť investičných poistení Allianz Index 130, Allianz Index Max a Allianz Index Extra. Do jednotlivých tranží umiestnili jej klienti viac ako jednu miliardu slovenských korún. Spoločnosť sa preto rozhodla vytvoriť novú, vylepšenú verziu - Allianz Index EXTRA+. Celkový objem tejto tranže je plánovaný na 550 miliónov Sk.

Prvou novinkou oproti predošlým verziám Allianz Index je, že výnos je závislý od vývoja štyroch indexov: popri akciovom (DJ Eurostoxx 50), dlhopisovom (Iboxx EUR Government Total Return) a komoditnom (DJ EUR Comodity Total Return) bol doplnený aj realitný Index – Dresdner Property Basket. Tento Index predstavuje po nedávnych udalostiach na realitných trhoch vo Francúzsku, Veľkej Británii a hlavne USA veľmi zaujímavú investičnú príležitosť. Nehnuteľnosti si dlhodobo držia svoju hodnotu. Momentálne sa dajú lacno kúpiť a keďže každá kríza má svoj začiatok aj koniec, je tu veľká možnosť získať na ich budúcom raste.

Tým, že do produktu bol pridaný aj štvrtý index, portfólio klienta sa viac rozkladá a tým sa znižuje riziko investície. Výnos závisí len od dvoch najvýkonnejších investícií zo štyroch druhov. Podiel indexov na budúce obdobie sa každý štvrťrok prehodnocuje a je určený pomerom 50% : 50% : 0% : 0%. To znamená, že peniaze klienta sa vždy zhodnocujú v aktívach, ktoré vykazujú v danom momente najzaujímavejšie zhodnotenie. Navyše Allianz Index EXTRA+ aj v prípade absolútne negatívneho vývoja indexov, poskytuje klientovi garanciu vrátenia 100% jeho vkladu.

Poistná ochrana
V prípade úmrtia klienta oprávnená osoba okamžite dostáva 105% aktuálnej hodnoty Allianz Index. Tak ako v predchádzajúcej tranži, klient má v rámci produktu poistenie úmrtia následkom úrazu. Naviac klient s produktom Allianz Index EXTRA+ dostáva poistenie pre prípad smrti v automobile. To je zaujímavá novinka, keďže klienti, ktorí do tohto typu produktov investujú, trávia veľa času na cestách.

Ďalšie informácie o produkte získate vo všetkých pobočkách Allianz - Slovenskej poisťovne alebo na bezplatnej infolinke Allianz Direct 0800 122 222. Klienti, ale aj ostatní záujemcovia, majú k dispozícií širokú sieť obchodných zástupcov Allianz - Slovenskej poisťovne, ktorí im profesionálne poradia. Kontakt na najbližšieho sprostredkovateľa je možné nájsť na internetovej stránke www.allianzsp.sk alebo získať na infolinke Allianz Direct.

Dátum vydania: 31.03.2008

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook