Allianz - SP pripíše klientom 8,05% | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz - SP pripíše klientom 8,05%

Allianz – Slovenská poisťovňa pripíše klientom k zmluvám životného poistenia podiel na prebytku za minulý rok až vo výške 8,05%.

Národná banka Slovenska určila, že od roku 2007 je maximálna výška technickej úrokovej miery 2,5%. Prostredníctvom tejto miery, ktorá sa nazýva aj garantovaný úrok, poisťovňa úročí úspory klienta. Poisťovne však môžu v rámci prerozdelenia podielov na prebytkoch priznať klientom vyššie zhodnotenie, čím umožňujú klientovi profitovať zo ziskov spoločnosti. "Ľudia si uvedomujú, že kapitálové životné poistenie je nielen o garantovanom zhodnotení, ale je tam možný aj dodatočný výnos a my sme radi, že našim klientom môžeme ako najsilnejšia poisťovňa na slovenskom trhu opäť ponúknuť niečo viac,“ konštatuje člen predstavenstva Allianz - SP Miroslav Kočan.

Allianz – Slovenská poisťovňa zaznamenáva neustály nárast záujmu klientov o kapitálové životné poistenie a zároveň aj silnejúci dopyt po investičnom životnom poistení, ktoré spája výhody klasického životného poistenia a sporenia prostredníctvom kolektívneho investovania.

Kapitálové životné poistenie je bezpečnou alternatívou ku klasickému sporeniu s tou výhodou, že ponúka nielen zabezpečenie v prípade neočakávaných a nepríjemných životných situácií, ale aj možnosť výhodne sporiť finančné prostriedky, ktoré sa zhodnocujú minimálne vo výške garantovanej úrokovej miery.

Dátum vydania: 29.01.2008

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook