O cestovaní bez rizika | Allianz - Slovenská poisťovňa

O cestovaní bez rizika

„MÁM RÁD DVA TYPY DOVOLENKY. TAKÚ, KDE SI MÔŽEM MAXIMÁLNE ODDÝCHNUŤ A NEMUSÍM NIČ ROBIŤ, A EXTRÉMNU, KDE MÔŽEM VEĽA CESTOVAŤ A VIDIEŤ.“

MIROSLAV PACHER, VICEPREZIDENT ALLIANZ - SLOVENSKEJ POISŤOVNE

Cestovanie sa stalo už pomaly národným športom - cestujeme radi, a ak nám to možnosti dovolia, radi objavujeme ďaleké krajiny. V čase nadšených príprav na dovolenku však akosi zabúdame, či si skôr nechceme pripustiť myšlienku na možné nepríjemnosti, ktoré nás môžu na cestách stretnúť. Žijeme v očakávaní iba príjemných pocitov spojených s oddychovaním na pláži, spoznávaním exotických miest či športových zážitkov a fakt, že by sme mohli utrpieť úraz alebo by nás stretla iná nepríjemnosť, odmietame. Ale, žiaľ, v živote si nemôžeme všetko naplánovať, a ako sa hovorí, lepšie je báť sa, ako sa zľaknúť... A aby sme sa zabezpečili pred možnými rizikami, pribaľme si k batožine aj cestovné poistenie.

Miroslav Pacher, viceprezident Allianz - Slovenskej poisťovne uvádza jeden z mnohých príkladov, ktorý potvrdzuje toto pravidlo: „Klient, ktorý cestoval na niekoľko týždňov do USA, investoval do cestovného poistenia len pár tisíc korún. Ochorel tam však na srdce a niekoľkokrát ho museli operovať. Poisťovňa mu uhradila kompletné liečebné náklady, ktoré dosiahli sumu 11 miliónov korún (!). Možno aj on na začiatku patril medzi skeptikov a vyčítal si, že si kúpil „zbytočný papier“. Poistenie však nie je len kus papiera.

Naopak, za málo peňazí možno získať veľmi veľa.“ Z uvedeného vyplýva, že cestovné poistenie Allianz - Slovenskej poisťovne ako jediné poistenie ponúka klientom neobmedzené krytie liečebných nákladov. „Dobré poistenie v reálnom živote znamená, že sa nemusíte báť toho, že by ste splácali doživotné liečebné náklady, ktoré vám mohli cestou vzniknúť. Podľa našich doterajších skúseností sa výška náhrad pohybuje od niekoľko tisíc do niekoľko miliónov korún, pričom aj pomerne banálny zákrok môže vyjsť na niekoľko desiatok tisíc. Komplexné cestovné poistenie stojí dospelú osobu len približne 40 Sk na deň a pre dieťa je táto sadzba ešte nižšia,“ vysvetľuje Miroslav Pacher. A ako bonus komplexné cestovné poistenie v Allianz - Slovenskej poisťovni obsahuje okrem liečebných nákladov aj ďalší balíček poistných rizík, ako napríklad úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú v zahraničí, poistenie stornovacích poplatkov, a navyše k dispozícii je aj asistenčná služba, ktorá príde na pomoc v hociktorú dennú či nočnú hodinu.

***

Dnes sa už môžeme...

* poistiť priamo z práce alebo domova na www.allianz-sp.sk, alebo využiť bezplatnú službu Allianz Direct 0800 122 222,

* poistiť s okamžitou platnosťou osobne v ktorejkoľvek pobočke Allianz - Slovenskej poisťovne a okamžite sa vydať na cestu s poistením v taške,

* spoľahnúť, že v zahraničí nezostaneme s problémom sami. Vďaka asistenčnej službe nám kedykoľvek pomôžu profesionáli,

* začať baliť. S cestovným poistením máme všetko na to, aby sme prežili krásnu dovolenku.

Dátum vydania: 09.05.2007

Zdroj: Gold man