Milionárkou Pravdy je Bratislavčanka | Allianz - Slovenská poisťovňa

Milionárkou Pravdy je Bratislavčanka

Cesty Šťasteny sú nevyspytateľné. V máji sa stal milionárom Pravdy maturant zo Strážskeho, teraz putuje hlavná výhra súťaže do Bratislavy. Šťastie sa usmialo na tunajšiu živnostníčku Darinu Kratochvílovú.
Pani Kratochvílová musí byť žena s pevnými nervami. Správa o tom, že vyhrala milión, ju ani zamak nevyviedla z rovnováhy. Na rozdiel od víťazov predchádzajúcich súťaží neomdlievala ani nejasala od radosti.
"V živote považujem za dôležitejšie iné veci, samozrejme, peniaze vždy potešia, šťastie však sotva prinesú," vysvetlila svoj pokoj. Výhru použije na svoj dôchodkový fond. Syn má už 30 rokov a postará sa o seba. Rodičia majú vlastnú strechu nad hlavou. "Napokon čo si dnes kúpite za milión v Bratislave?" spýtala sa a hneď si aj odpovedala. "Už ani garsónku." Kto si však myslí, že čerstvá milionárka Pravdy patrí medzi majetných ľudí, je na omyle.
Prekvapený výhrou 300tisíc korún bol manžel Ivety Janegovej z Petržalky. Samotnej výherkyni sme sa totiž pred uzávierkou novín nedovolali, bola ešte v práci. Manžel je zamestnaný v Slovnafte, ona v Doprastave. Obaja sú v stredných rokoch, starajú sa o dve dcéry a žijú v panelákovom byte. "Peniaze investujeme najskôr do bytu," predpokladá Janega. Najväčšiu radosť však mal výherca 200-tisíc korún Peter Vašina zo Stupavy. Má 56 rokov a už je v predčasnom dôchodku. "To viete, o spojových mechanikov dnes nie je veľká núdza," vysvetlil. Stále však opakoval: "Naozaj si zo mňa nestrieľate, je to skutočne pravda, že som vyhral?" Je to pravda.

Výhercov čitateľskej súťaže Pravdy vyžrebovala Marta Kausichová, riaditeľka odboru marketingu a komunikácie Allianz - Slovenskej poisťovne, za prítomnosti generálneho riaditeľa vydavateľstva Perex Ota Lanca.

Dátum vydania: 21.10.2006

Zdroj: Pravda