Deťom z detského domova priniesla Lucia svetlo | Allianz - Slovenská poisťovňa

Deťom z detského domova priniesla Lucia svetlo

Pripraviť zaujímavý program pre deti vo veku od päť do osemnásť rokov nebolo jednoduché. Čo by ich zaujalo? Čo ešte nevyskúšali? Deti z Detského domova v Ilave - Klobušiciach napísali listy Ježiškovi a prijali pozvanie do Bratislavy, aby sa presvedčili, či im niektoré želania už vyplnil...
V deň Lucie sa ponáhľali zo školy za Luciou na ľade, aby stihli prísť načas. Cesta ubehla s malou zastávkou v Trenčíne veľmi rýchlo. Na mieste - v známom nákupnom centre boli načas. Privítali ich mikulášikovia s čertami a zábava sa mohla začať. Na trampolíne sa vyjašili nielen tí najmenší, ale aj teta riaditeľka Lenka. Futbal, ten už nechala na starších chlapcov. Dievčatá posúvali šachové figúrky po obrej šachovnici a pri velikánskej autodráhe čas utekal stále rýchlejšie.
Keď bolo treba postaviť sa na ľad v korčuliach, niektorí sa tešili, iní rozmýšľali, ako im to prvýkrát pôjde. Inštruktorky krasokorčuľovania sa však nezľakli a venovali sa deťom naplno. Rozdelili si ich do skupín - začiatočníkov učili postaviť sa na korčule a prejsť aspoň kúsok bez pomoci, skúsenejších zase nové krasokorčuliarske figúry a malých hokejistov korčuľovať sa bez pomoci hokejky.
Nastal čas uvoľniť ľadovú plochu pre malých miestnych talentovaných krasokorčuliarov. Svojím vzorovým vystúpením inšpirovali deti k ďalšiemu tréningu. "Ako to, že sú takí malí a vedia tak dobre korčuľovať?" pýtali sa deti z Klobušíc. To však už prišla na ľad hviezda Barbi Fusková so svojím profesionálnym tanečným partnerom Jožkom Bestendigom. Očarili najmä zdvíhanými figúrami a dokonale nacvičeným programom s nádhernou hudbou.
A Ježiško, čo priniesol? Prečítal si všetky listy? Nevynechal nikoho? Deti okamžite zabudli, že majú na nohách korčule a trielili k vianočnému stromčeku. Moderátor podujatia Slavo Jurko čítal mená, Ježiško na nikoho nezabudol a všetkým deťom sa ušli darčeky, po ktorých veľmi túžili. Odovzdala im ich čarodejnica s Luciou. Vladovi Kováčovi futbalovú loptu, Dušanovi a Adamovi Baránkovcom hokejky, Ferkovi Varádymu malé prenosné rádio so slúchadlami, Aničke Balážovej bábiku s výbavou... Mirka Krupová, Aďo Baláž, Katka a Jarko Kišoňovci svorne prehlásili, že akcia bola "bombová".
A detský domov dostal ešte jeden veľký darček. Šek v hodnote 300-tisíc korún na osvetlenie ich parku. Prevzala ho z rúk prezidenta Allianz - Slovenskej poisťovne Torstena Leueho riaditeľka detského domova v Ilave - Klobušiciach Milena Lengyelová. "Bolo to milé a super, mnohé deti po hodine na ľade sa dokázali samostatne na korčuliach odviezť, zábavy a hrania bolo neúrekom, mali sme kedy aj filmovať i fotiť. Darčeky dostali všetky deti z domova, nielen tie, ktoré sa zúčastnili programu Lucia na ľade, " povedala riaditeľka. Sama bola na korčuliach šek od "deda Mráza" prevziať, hostiteľom odovzdali vlastnoručne vyrobené darčeky a vineovým prípitkom symbolicky poďakovali.

Dátum vydania: 19.12.2006

Zdroj: Považský obzor