V Allianz - SP myslia aj na druhých | Allianz - Slovenská poisťovňa

V Allianz - SP myslia aj na druhých

Allianz – Slovenská poisťovňa aj v tomto roku rozvíjala aktivity v humanitnej a charitatívnej oblasti.

Po prvýkrát v tomto roku sa polstovka zamestnancov ASP rozhodla darovať krv. Pre veľký záujem o darovanie krvi priamo v budove ústredia sa „darovacia akcia“ zopakovala opäť začiatkom decembra.

V tomto roku začala najväčšia poisťovňa na trhu spolupracovať s detským domovom v Ilave – Klobušiciach. Na sviatok Lucie pripravila pre deti zaujímavý program na ľade. Torsten Leue, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne odovzdal v tento deň riaditeľke detského domova Milene Lengyelovej šek v hodnote 300 tisíc korún. „Sme vám i všetkým ľuďom, ktorí myslia na opustené deti, veľmi vďační, pretože práve vďaka finančnej a materiálnej pomoci môžeme realizovať mnohé projekty. Finančný dar použijeme na vybudovanie športovísk pre naše deti. Deti sa už nevedia dočkať,“ vysvetľuje M. Lengyelová. Myšlienka pomôcť deťom v detskom domove zaujala zamestnancov natoľko, že na vianočnom večierku vyzbierali ďalších 36 280 korún, ktorými prispeli na skvalitnenie života opustených detí.

„Snažíme sa pomáhať, lebo vieme, že to je potrebné,“ hovorí Lucia Muthová z Allianz – Slovenskej poisťovne. „Starostlivo si vyberáme projekty alebo organizácie, ktoré podporujeme. Tento rok sme spolupracovali napríklad s nadáciou Úsmev ako dar, so Slovenským Červeným krížom a 25. decembra sme boli navštíviť a obdarovať deti v bratislavskom Majáku nádeje. „Ak je spoločnosť úspešná, mala by sa so svojím úspechom podeliť. Napríklad aj tým, že pripraví deťom v núdzi pekné Vianoce. Nielen každá úspešná spoločnosť, ale aj každý jednotlivec by sa mal snažiť pomôcť v rámci svojich možností,“ dodala.

Allianz – Slovenská poisťovňa je jednoznačným lídrom na trhu. Ponúka top služby a produkty najrozmanitejšej klientele. Jej klienti vedia, že sa o nich postará v najťažších životných momentoch. Je úspešnou a etablovanou spoločnosťou na Slovensku a so svojím úspechom sa delí s tými, ktorí to skutočne potrebujú.

Dátum vydania: 29.12.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook