Poistili by ste si svoj "veľký deň"? | Allianz - Slovenská poisťovňa

Poistili by ste si svoj "veľký deň"?

Svadobný obrad pod morskou hladinou za pomoci dýchacích prístrojov, v ZOO, v balóne stovky metrov nad zemou, či iné netradičné spôsoby sobášov dnes už nie sú vôbec ojedinelé. Veľa snúbeneckých dvojíc si však vďaka netradičným požiadavkám musí objednať svadbu aj dva roky vopred a zaplatiť zálohu. V prípade nepriaznivých okolností sa však zaľúbený pár môže ľahko ocitnúť bez príjemného zážitku aj bez peňazí.

Prvýkrát o poistenie svadby požiadal v spoločnosti Allianz Cornhill Jakson Emms v roku 1988. Poisťovňa nezaváhala a zaviedla nápad do praxe. Od uzatvorenia prvého poistenia svadby Allianz Cornhill uzatvoril s klientmi už viac ako 200 tisíc poistných zmlúv. Aj keď sa tento druh poistenia predáva už roky, stále patrí medzi najmladšie na poisťovacom trhu.

V priemere sa počas roku vo Veľkej Británií uskutoční 311 tisíc svadieb (pre porovnanie na Slovensku to bolo v minulom roku 26 149 svadieb), pričom náklady na svadbu veľakrát dosahujú astronomické sumy. Britské páry v priemere zaplatia za svadbu 16 až 25 tisíc libier. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo vo väčšine prípadov poisťujú rodičia nevesty a ženícha celú svadbu. Veľa mladých dvojíc si myslí, že nič katastrofického sa nemôže stať alebo na to iba pri iných povinnostiach pozabudnú a podcenia možné riziko. Vo Veľkej Británii si jeden z piatich budúcich manželských párov uzatvorí poistenie, ktoré ich chráni v prípade, že sa stane niečo nepredvídateľné počas ich romantického dňa.

Výška poistného začína už pri 49 librách, pričom výsledná výška záleží od vybranej poisťovne a poistného balíka, na ktorom sa dvojica dohodne. Princíp poistenia vždy ostáva rovnaký. Je určený pre možné nehody a nie pre nedorozumenia, ktoré môžu vzniknúť. Za málo peňazí ponúka poistenie svadby pokoj na duši - v porovnaní zo situáciami, ktoré budúci manželský pár nemôže ovplyvniť a svadobný deň tak premeniť deň plný stresu.


Aké situácie môže poistenie svadby zachrániť?

Cateringová firma tesne pred svadbou zbankrotovala, takže nebola schopná pripraviť objednanú službu. Tým prišla dvojica o zábezpeku, ktorú firme poskytla a dodatočne si museli objednať inú firmu. Poistením sú klienti voči takémuto riziku chránení.

Fotograf sa nedostavil na svadbu a neurobil svadobné fotky. Poistenie, chráni klienta aj v tomto prípade. Pokryje výdavky na dodatočné nafotenie svadobných fotiek.

Nedorazili objednané kvety na svadbu. Poistenie pokryje vloženú zábezpeku, o ktorú klient prišiel.

Ženích si zlomil tesne pred svadbou nohu. Poistenie pokryje výdavky spojené so zrušením svadby.

Počas svadby sa niekto z prítomných zranil. Mladomanželia boli za to zodpovední. Poistenie kryje aj takéto prípady.

Svadobná torta sa pri premiestňovaní úplne poškodila, spadla na zem. Poistenie pokryje aj túto stratu.

Svadobné šaty sa poškodili počas finálnej prípravy na svadobný obrad. Poistenie pokryje náklady na opravu šiat, ich náhradu alebo ich zapožičanie.

Ženích pracoval pre armádu. Na poslednú chvíľu bol odvolaný do služby a svadba sa musela rušiť. Poistenie pokrylo náklady na zrušenie svadby.

Dátum vydania: 19.10.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook