Poistenie na hory: Špeciálne pre deti | Allianz - Slovenská poisťovňa

Poistenie na hory: Špeciálne pre deti

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., zareagovala na požiadavky klientov a vytvorila nové poistene na hory pre organizované skupiny detí. Umožňuje tak výhodne poistiť deti v letných táboroch, ktoré sa nachádzajú v horských oblastiach alebo majú v programe krátkodobé výlety do týchto oblastí. Zároveň Allianz – Slovenská poisťovňa ponúka možnosť uzatvoriť si poistenie už na jeden deň, čo je výhodné najmä pri krátkodobých pobytoch v horách.

V praxi to znamená, že skupiny nad 10 detí do veku 15 rokov, ktoré sa zúčastňujú detských táborov, budú komplexne kryté voči rizikám spojených s návštevou hôr až do výšky 500 tisíc korún, a to len za 10 korún na deň. (Bežná sadzba je 20 Sk na deň.) Týmto spôsobom sa podarí predchádzať komplikovaným situáciám pri nepoistení, ktorých sme boli svedkami v posledných dňoch.

„Náklady na záchrannú akciu sú stanovené a fixne dané a v krajnom prípade môžu dosiahnuť rádovo až stotisíce korún. Rodičia, ako aj firmy, ktoré organizujú detské tábory, takýto zvýhodnený druh poistenia iste privítajú,“ vysvetľuje Katarína Janáková z Allianz – Slovenskej poisťovne.

Poistenie na hory si môžete dojednať už v týchto dňoch na všetkých pobočkách Allianz – Slovenskej poisťovne, u jej reprezentantov, vo vybraných cestovných kanceláriách, ako aj v prevádzkach s označením.

Dátum vydania: 28.07.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook