Poistenie na hory špeciálne pre deti | Allianz - Slovenská poisťovňa

Poistenie na hory špeciálne pre deti

Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s., zareagovala na požiadavky klientov a vytvorila nové poistene na hory pre organizované skupiny detí. Umožňuje tak výhodne poistiť deti v letných táboroch, ktoré sa nachádzajú v horských oblastiach alebo majú v programe krátkodobé výlety do týchto oblastí. Zároveň Allianz - Slovenská poisťovňa ponúka možnosť uzatvoriť si poistenie už na jeden deň, čo je výhodné najmä pri krátkodobých pobytoch v horách.

V praxi to znamená, že skupiny nad 10 detí do veku 15 rokov, ktoré sa zúčastňujú detských táborov, budú komplexne kryté voči rizikám spojených s návštevou hôr až do výšky 500 tisíc korún, a to len za 10 korún na deň. (Bežná sadzba je 20 Sk na deň.) Týmto spôsobom sa podarí predchádzať komplikovaným situáciám pri nepoistení, ktorých sme boli svedkami v posledných dňoch.

"Náklady na záchrannú akciu sú stanovené a fixne dané a v krajnom prípade môžu dosiahnuť rádovo až stotisíce korún. Rodičia, ako aj firmy, ktoré organizujú detské tábory, takýto zvýhodnený druh poistenia iste privítajú," vysvetľuje Katarína Janáková z Allianz - Slovenskej poisťovne.

Poistenie na hory si môžete dojednať už v týchto dňoch na všetkých pobočkách Allianz - Slovenskej poisťovne, u jej reprezentantov, vo vybraných cestovných kanceláriách, ako aj v prevádzkach s označením "Poistenie záchranných akcií".

Dátum vydania: 28.07.2006

Zdroj: 24hod.sk