Allianz - SP rozšírila možnosti platby poistného | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz - SP rozšírila možnosti platby poistného

Allianz - Slovenská poisťovňa v spolupráci s COOP Jednota a Citibank (Slovakia) umožňuje klientom uhradiť poistné pri bežnom nákupe potravín prostredníctvom pokladní s označením Unikasa. Klientom tak od júna ponúka jedinečnú a užitočnú možnosť ako rýchlo a pohodlne spoločne s bežným nákupom uhradiť aj poistné a nemerať kvôli poštovým peňažným poukazom "extra" cestu. "Allianz - Slovenská poisťovňa zasiela mesačne vyše 700 tisíc poukazov, ročne sa ich počet vyšplhá na vyše 9 miliónov kusov, preto predpokladáme, že táto ponuka bude pre klientov zaujímavá," hovorí Todor Todorov, viceprezident pre financie a riadenie rizika Allianz - Slovenskej poisťovne.
Ako prví môžu službu Unikasa využívať zákazníci COOP Jednota vo vybraných predajniach COOP Jednota Nové Zámky, Galanta, Nitra, Levice, Žarnovica a Poprad, kde je táto služba k dispozícii v 150 predajniach. Počet platobných terminálov sa však bude rýchlo rozrastať a služba Unikasa sa tak rozšíri do všetkých regiónov Slovenska. Do konca roka bude k dispozícii 1500 terminálov Unikasa a do konca budúceho roka sa plánuje rozšírenie tejto služby do 1700 predajní COOP Jednota na Slovensku.
Ako to funguje?
Zákazník v potravinách COOP Jednota predloží pri pokladni aj poštový peňažný poukaz, ktorý dostane z poisťovne. Tieto sú opatrené čiarovým kódom, z ktorého pokladníčka načíta údaje do terminálu Unikasa. Terminál z kódu získa nielen informáciu o sume, ale aj o poisťovni, ku ktorej platba následne priamo smeruje. Garantom hladkého priebehu všetkých platieb za poštové peňažné poukazy je Citibank (Slovakia), ktorá peniaze presmeruje na účet platobného partnera. A to všetko pri štandardne vysokej bezpečnosti prenosu. Klient môže sumu za nákup aj za poistky uhradiť spoločne štandardným spôsobom - v hotovosti alebo platobnou kartou.
Platby cez terminál Unikasa prebehnú nielen rýchlo a bez problémov, ale aj za nižší poplatok ako bežne. Pri poštovom peňažnom poukaze do 1000 Sk zaplatí klient poplatok 6 korún, pri sume nad 1000 Sk 10 korún.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s.
Oddelenie externej komunikácie
Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s.
Dostojevského rad 4 
SK-815 74 Bratislava
Telefón:+421.2.596 33 114
Fax:+421.2.596 32 750

www.allianzsp.sk

Dátum vydania: 13.06.2006

Zdroj: finance.sk