Allianz Aréna veľkolepo privítala futbalové majstrovstvá | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz Aréna veľkolepo privítala futbalové majstrovstvá

Pre futbalových fanúšikov je takmer každá hra zážitkom. Allianz Aréna je miestom s úžasnou atmosférou, vďaka ktorému sa futbalový zápas stáva nezabudnuteľným zážitkom. Nikto nepochybuje o tom, že milióny fanúšikov tejto hry si prídu na svoje aj počas Majstrovstiev sveta vo futbale 2006, ktoré sa konajú v jej priestoroch.

Allianz Aréna bola slávnostne otvorená v roku 2005 a je domovským miestom pre oba Mníchovské kluby: Bayern a TSV 1860. Je určená výlučne pre futbalové zápasy. Len tri roky trvalo, kým bola výstavba tohto atypického projektu úspešne dokončená.

Počas jej ročného fungovania si pozrelo futbalové zápasy viac ako 2 a pol milióna divákov. Takmer 500 tisíc návštevníkov si prišlo pozrieť Allianz Arénu počas dní, kedy sa nehral žiadny zápas.

Celá výstavba projektu stála 340 miliónov eur. Kapacita štadióna je grandiózna. V jej útrobách sa pod atypickou strechou môže usadiť až 69 901 fanúšikov. Allianz Aréna nie je len jedným z najmodernejších štadiónov na svete, ale zároveň jedným z najlepšie prispôsobených potrebám hendikepovaných občanov. Výlučne pre nich vyhradila 165 miest a 130 miest na parkovanie. Na šesťtisíc metroch štvorcových sa nachádzajú rôzne zariadenia poskytujúce služby, ako napríklad 28 obchodíkov, 2 reštaurácie, každá s tisíc miestami, 54 predajní lístkov, 550 toaliet a pod. Pre pohodlné parkovanie je vyhradených 9 800 parkovacích miest v garáži, ktorá je najväčšou na svete.

Allianz Aréna je unikátny projekt. Jej členstvo medzi elitou športových štadiónov je nespochybniteľné, čo dokazuje aj veľkolepé otvorenie svetových futbalových majstrovstiev 2006 na jej pôde.

Ďalšie zaujímavé odpovede na otázky nájdete aj na internetovej stránke www.allianz-arena.com.

Dátum vydania: 13.06.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook