Allianz - Slovenská poisťovňa rozšírila možnosti platby poistného | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz - Slovenská poisťovňa rozšírila možnosti platby poistného

Allianz – Slovenská poisťovňa v spolupráci s COOP Jednota a Citibank (Slovakia) umožňuje klientom uhradiť poistné pri bežnom nákupe potravín prostredníctvom pokladní s označením Unikasa. Klientom tak od júna ponúka jedinečnú a užitočnú možnosť ako rýchlo a pohodlne spoločne s bežným nákupom uhradiť aj poistné a nemerať kvôli poštovým peňažným poukazom „extra“ cestu. „Allianz – Slovenská poisťovňa zasiela mesačne vyše 700 tisíc poukazov, ročne sa ich počet vyšplhá na vyše 9 miliónov kusov, preto predpokladáme, že táto ponuka bude pre klientov zaujímavá,“ hovorí Todor Todorov, viceprezident pre financie a riadenie rizika Allianz – Slovenskej poisťovne.

Ako prví môžu službu Unikasa využívať zákazníci COOP Jednota vo vybraných predajniach COOP Jednota Nové Zámky, Galanta, Nitra, Levice, Žarnovica a Poprad, kde je táto služba k dispozícii v 150 predajniach. Počet platobných terminálov sa však bude rýchlo rozrastať a služba Unikasa sa tak rozšíri do všetkých regiónov Slovenska. Do konca roka bude k dispozícii 1500 terminálov Unikasa a do konca budúceho roka sa plánuje rozšírenie tejto služby do 1700 predajní COOP Jednota na Slovensku.

Ako to funguje?

Zákazník v potravinách COOP Jednota predloží pri pokladni aj poštový peňažný poukaz, ktorý dostane z poisťovne. Tieto sú opatrené čiarovým kódom, z ktorého pokladníčka načíta údaje do terminálu Unikasa. Terminál z kódu získa nielen informáciu o sume, ale aj o poisťovni, ku ktorej platba následne priamo smeruje. Garantom hladkého priebehu všetkých platieb za poštové peňažné poukazy je Citibank (Slovakia), ktorá peniaze presmeruje na účet platobného partnera. A to všetko pri štandardne vysokej bezpečnosti prenosu. Klient môže sumu za nákup aj za poistky uhradiť spoločne štandardným spôsobom – v hotovosti alebo platobnou kartou.

Platby cez terminál Unikasa prebehnú nielen rýchlo a bez problémov, ale aj za nižší poplatok ako bežne. Pri poštovom peňažnom poukaze do 1000 Sk zaplatí klient poplatok 6 korún, pri sume nad 1000 Sk 10 korún.

Dátum vydania: 12.06.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook