Podnikové životné poistenie | Allianz - Slovenská poisťovňa

Allianz - SP prináša na trh nový program - podnikové životné poistenie

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., vďaka novej legislatívnej úprave, ktorá začiatkom tohto roka vstúpila do platnosti, pripravila pre veľké firmy, ale i stredných a malých podnikateľov nový program – Podnikové životné poistenie. Novela zákona o dani z príjmov umožňuje dlho očakávané daňové zvýhodnenie aj pre právnické osoby, ktoré sa rozhodnú svojim zamestnancom prispievať na životné poistenie. Nové legislatívne podmienky sa okamžite premietli do nového programu, ktorý sa stáva v súčasnosti najlákavejším na trhu komerčného životného poistenia pre zamestnávateľov i pre zamestnancov.
Podstata nového produktu spočíva v jeho výhodnosti pre zamestnanca i zamestnávateľa. Podnikové životné poistenie si zachováva všetky atribúty klasického životného poistenia (kapitálové alebo investičné) a sporenia na dôchodok. Navyše ponúka zamestnancom participáciu zamestnávateľa na uhrádzaní poistného. Firmám prináša nový nástroj sociálnej politiky. Príspevok firmy môže byť po splnení podmienok daňovým výdavkom až do výšky 6 percent zúčtovanej hrubej mzdy.
„Akákoľvek firma vďaka podnikovému životnému poisteniu nielenže motivuje a zabezpečí svojich zamestnancov a ich rodiny proti nepredvídateľným rizikám (úraz, choroba a pod.), ale zároveň im prispieva na dôchodok,“ hovorí Stefan Markschies, viceprezident pre životné poistenie Allianz – Slovenskej poisťovne. Ako ďalej dodáva, týmto sa jednoznačne stáva zaujímavejším ako doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré práve túto podstatnú zložku - krytie proti eventuálnym rizikám - neobsahuje.

Dátum vydania: 13.03.2006

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook