Výhľad Allianzu na tento rok je optimistický | Allianz - Slovenská poisťovňa

Výhľad Allianzu na tento rok je po raste zisku v 2. štvrťroku optimistický

Nemecký poisťovací koncern Allianz je po výraznom náraste zisku v 2. štvrťroku 2005 vo výhľade na celý rok optimistický. Ako dnes v Mníchove povedal šéf Allianzu Michael Diekmann, doterajšie hospodárske výsledky naznačujú, že ciele na rok 2005 spoločnosť nielen splní, ale pravdepodobne aj prekoná.

V 2. kvartáli tohto roka zaznamenal Allianz čistý zisk 1,4 miliardy EUR, čo je v prepočte asi 53,773 miliardy SKK, oproti 846 miliónom EUR v rovnakom období vlani. Obrat sa zvýšil z 22,2 miliardy EUR na 23,7 miliardy EUR.

Na rok 2005 si Allianz okrem iného predsavzal, že udrží dôležitú kvótu škody - náklady pod 95 %. Uvedená kvóta je dôležitým ukazovateľom, ktorý sa vypočítavá pri poistení. Je to pomer nákladov na škody a správu na jednej strane a poistného na druhej strane. Nezapočítavajú sa do neho príjmy z kapitálových investícií. Čím je nižšia táto kvóta, tým je poistenie ziskovejšie. V oblasti životného a zdravotného poistenia počíta koncern s prevádzkovým ziskom najmenej 1,5 miliardy EUR.

Dátum vydania: 12.08.2005

Zdroj: TASR