Cestovať okamžite, aj s poistkou | Allianz - Slovenská poisťovňa

Cestovať okamžite, aj s poistkou

Allianz - Slovenská poisťovňa začala uzatvárať poistenie, ktoré platí okamžite po podpise poistnej zmluvy.

Pre ľudí, ktorí robia všetko na poslednú chvíľu alebo len jednoducho nemajú skôr čas, môže cestovné poistenie občas znamenať problém. Napríklad keď potrebujú okamžite odcestovať a poistku nemajú uzavretú. Bežné cestovné poistenie začína platiť o polnoci po dni, keď bolo uzavreté. To nie je veľmi príjemné, ak chce klient odcestovať ihneď. Takmer celý jeden deň by bol bez poistky. Podľa Murphyho zákonov mu tak okamžite hrozí nejaké nešťastie.

Pomôcť časti takýchto klientov sa rozhodla Allianz - Slovenská poisťovňa (ASP), ktorá začala uzatvárať poistenie, ktoré platí okamžite po podpise poistnej zmluvy. Pripravujú ho aj ďalšie poisťovne. Na zabezpečenie okamžitej platnosti je však potrebné mať všade, kde sa poistenie uzatvára, prístup do informačného systému poisťovne.

Kto si niekedy uzatváral cestovnú poistku napríklad v cestovnej kancelárii vie, že transakcia často prebieha iba na papieri. Do poisťovne sa dokumentácia posiela neskôr. V takomto prípade by však okamžitá platnosť poistky nebola možná. Poisťovňa by totiž klienta nemala v databáze a považovala by ho za nepoisteného.
Platnosť okamžite po uzavretí prináša riziká, predovšetkým riziko podvodu. Klient si preto môže uzatvárať poistenie len sám pre seba po predložení pasu. Výnimkou sú deti do 15 rokov, ktoré možno poistiť aj bez ich prítomnosti, no bez pasu to nepôjde. Potreba predložiť pas zároveň znamená, že on-line poistenie s okamžitou platnosťou nebude technicky možné. A to ani v ASP, ani v inej poisťovni. O klientov, ktorí si kupujú poistky až z nemocničnej postele v cudzine, totiž poisťovne záujem nemajú.

Dátum vydania: 29.07.2005

Zdroj: openiazoch.zoznam.sk