Podpísali ste už zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení? | Allianz - Slovenská poisťovňa

Podpísali ste už zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení?

Podľa prieskumu agentúry GfK by tri pätiny potenciálnych sporiteľov zvažovali ako jednu z možných dôchodkových správcovských spoločností na uzatvorenie zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení práve Allianz - Slovenskú DSS. Prinášame vám argumenty významných slovenských osobností, ktoré boli pre nich pri rozhodovaní najdôležitejšie.

Dušan Tittel, bývalý futbalový reprezentant
"O vstupe do dôchodkovej správcovskej spoločnosti som sa rozhodoval predovšetkým podľa toho, či je to silná spoločnosť so zodpovedajúcou minulosťou. Allianz - Slovenská poisťovňa podľa mňa k takýmto spoločnostiam patrí. Každý zodpovedný človek musí už vopred zvažovať otázky týkajúce sa dôchodku a finančného zabezpečenia v budúcnosti. Podľa mňa doterajší dôchodkový systém nebol správny a spravodlivý, preto som rád, že parlament reformu schválil a osobne verím, že pre generáciu budúcich dôchodcov to bude znamenať úplne iné možnosti než tie, ktoré majú súčasní dôchodcovia."

Elena Kaliská, zlatá vodná slalomárka z OH v Aténach
"Ak mám byť úprimná, donedávna som o svojom dôchodku veľmi neuvažovala, ale bola som si vedomá, že túto otázku budem musieť raz riešiť. Postupne som získavala viac informácií o dôchodkovej reforme, a preto som sa rozhodla pre starobné dôchodkové sporenie v dcérskej spoločnosti Allianz - Slovenskej poisťovne, ktorá pre mňa jednoznačne symbolizuje istotu a bezpečnosť finančných prostriedkov."

Jozef Krnáč, strieborný džudista z OH v Aténach
"Informácií o jednotlivých spoločnostiach postupne pribúda. Ja osobne hľadám spoľahlivosť, tradíciu a zahraničnú kapitálovú účasť, čo sú podľa mňa najdôležitejšie kritériá pri výbere dôchodkovej správcovskej spoločnosti."

Silvia Lakatošová, organizátorka národnej súťaže Miss Universe
"Som človek, ktorý si veci plánuje dlho dopredu. Preto som informácie o dôchodkovej reforme zbierala hneď od začiatku a rozhodla som sa tak, ako som sa rozhodla. Verím, že svoje nasporené peniaze si v dôchodku naozaj aj užijem."

Miroslav Noga, herec
"Postup dôchodkových reforiem som sledoval aj v okolitých krajinách. Bol som trocha nervózny, keď sa reforma u nás ešte neriešila. Som optimista a verím v jej úspech. Dôchodkové sporenie, to sú peniaze na dlhé obdobie. Preto by správcovská spoločnosť mala byť naozaj silným subjektom. Ja mám s Allianz - Slovenskou poisťovňou dlhoročné dobré skúsenosti. Okrem toho som s ňou spolupracoval na kampani na povinné zmluvné poistenie. V otázke výberu dôchodkovej správcovskej spoločnosti preto nemám čo riešiť."

Aj vy sa rýchlo rozhodnite a už od januára môžete mať peniaze na svojom osobnom dôchodkovom účte. Pre vašu jednoduchšiu orientáciu v tejto oblasti sprevádzkovala Allianz - Slovenská DSS infolinku 0800 111 555, na ktorej sa môžete bezplatne dozvedieť všetky potrebné informácie o dôchodkovej reforme.

Dátum vydania: 25.11.2004

Zdroj: Nový Čas, str. 19