Kuriozity medzi poistnými udalosťami | Allianz - Slovenská poisťovňa

Kuriozity medzi poistnými udalosťami

Počas likvidácie poistných udalostí v neživotnom poistení sa často stretávame s kurióznymi, až neuveriteľnými priebehmi škôd. Niektoré z nich sú priam ako vystrihnuté z filmu s veľmi kreatívnym scenárom...

Nešťastný ohryzok z jablka
Pri jazde v luxusnom BMW na diaľnici v ľavom jazdnom pruhu si spolujazdec pochutnával na jablku. Keď ho dojedol, nenapadlo mu nič lepšie, než otvoriť okno a vyhodiť ohryzok von. Zvyšok jablka dopadol na čelné sklo vozidla Peugeot 206, ktorý v tom čase jazdil v pomalšom, pravom jazdnom pruhu. Vodič vozidla Peugeot sa pri dopade neznámeho predmetu na čelné sklo tak zľakol, že strhol volant, následne dostal šmyk a narazil do zvodidiel. Škoda na vozidle presahovala 3-tisíc eur.

Vozidlo Peugeot bolo v našej spoločnosti havarijne poistené, poškodený dostal odškodnenie, voči spolujazdcovi vo vozidle BMW bol však uplatnený regres, nakoľko jeho konanie bolo priamou príčinou vzniku dopravnej nehody. Bol to študent vysokej školy, ktorý počas celého zvyšného štúdia spláca spôsobenú škodu nešťastným vyhodením ohryzku z jablka. Snáď už bude počas jazdy vo vozidle disciplinovanejší... 

Nepľujte vo vozidle
Klient chcel na Vianoce prekvapiť manželku, a tak sa rozhodol predať ich staré vozidlo a priniesť domov novučičký sedan. Vybral hotovosť z banky, vybavil všetky formality u predajcu, lízing i poistenie a v novotou voňajúcom vozidle sa vydal na prvú cestu z predajne vozidiel domov. Nemal ešte pridelené ani evidenčné čísla, to sa chystal doriešiť v meste na druhý deň.

Počas cesty domov sa snažil otvoriť elektricky ovládané okno a ako mal vo zvyku, chcel si odpľuť. Omylom však otvoril zadné okno, pričom slina začala stekať po zavretom prednom okne a smerovala k čalúneniu dverí. Klient chytil paniku a chcel slinu zotrieť. Prestal sa plne venovať riadeniu vozidla, čím zišiel z cesty a narazil do stromu. Vozidlo nárazom totálne zničil, čo poisťovňa uhradila, ale v prospech lízingovej spoločnosti. Z radosti pod vianočným stromčekom nezostalo nič.

Vandal bocian
K zaparkovanému vozidlu priletel bocian, ktorý z neznámych príčin začal zobákom ďobať do prednej kapoty, čím spôsobil preliačeniny a poškodil lak a karosériu vozidla. Keď majiteľ vozidla uvidel, ako bocian ničí jeho majetok, ihneď ho odplašil a zavolal políciu. Tá škodu zdokumentovala, vypočula nešťastného majiteľa a skonštatovala poškodenie majetku zvieraťom bez cudzieho zavinenia. Od poisťovne sa majiteľ domáhal plnenia z rizika vandalizmu, avšak takto spôsobená škoda nebola jeho poistením krytá. 

Pozor na róbu
Čašník v luxusnej reštaurácii obsluhoval prominentných hostí počas vianočného banketu. Pri podávaní polievky nechtiac oblial dámu, ktorá mala na sebe jedinečnú večernú róbu od svetoznámeho módneho návrhára. Škoda na odeve na vyšplhala na 10-tisíc eur. Čašník mal, na jeho šťastie, uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania, ešte od predchádzajúceho zamestnania. Časť škody preto hradila poisťovňa, zvyšok išiel na úkor majiteľa reštaurácie, ktorý v snahe nestratiť kredit v prominentnej spoločnosti zabezpečil celkové vyrovnanie. 

Zamilovaný spolujazdec
Mladý pár sa spolu vydal na výlet. Vozidlo, ktoré si požičali od jej otca, riadila mladá žena. Jej priateľ sedel na sedadle spolujazdca a v návale nežnosti chcel priateľku chytiť za koleno. Keďže však išli asi 80-km rýchlosťou, jeho zámer sa mu nepodaril a namiesto krásnej priateľkinej nohy chytil a zatiahol ručnú brzdu. Vozidlo okamžite dostalo balans a hodiny a skončilo aj s roztúženou posádkou v priekope. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Mladý zamilovaný muž poisťovni splácal uhradenú škodu na vozidle z havarijného poistenia a nahnevaný otec urobil rázny koniec ich nádejného vzťahu.

Dátum vydania: 17.12.2010

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook