Tip na darček | Allianz - Slovenská poisťovňa

Klienti Allianz - SP najradšej obdarúvajú cestovným a detským životným poistením

 • Pre mladých je vhodným darčekom celoročné cestovné poistenie s 24-percentnou zľavou 
 • Deťom najčastejšie venujeme detské životné poistenie Farbička
 • 160-tisíc eur (cca 4,8 milióna korún) je najvyššia suma, ktorú niekto daroval dieťaťu prostredníctvom Farbičky
 • Teraz k Farbičke získate poistenie zodpovednosti členov domácnosti zadarmo

Allianz – Slovenská poisťovňa pripravila na tohtoročné vianočné sviatky špeciálnu ponuku produktov, ktoré sa najčastejšie stávajú vhodnými vianočnými darčekmi. Ide o celoročné cestovné poisteniedetské životné poistenie Farbička. Práve toto poistenie je v každom desiatom prípade darčekom.

Od 1. do 24. decembra 2010 pripravila Allianz – SP zvýhodnenú ponuku detského životného poistenia Farbička. Pri uzatvorení zmluvy v uvedenom termíne získate navyše pripoistenie zodpovednosti členov domácnosti za škodu na zdraví, majetku a ušlom zisku úplne zadarmo na prvý rok platnosti zmluvy. Jeho veľkou výhodou je, že kryje škody spôsobené ktorýmkoľvek členom domácnosti (aj psom) napríklad pri škode v predajni potravín, pred domom pri narazení bicyklom do zaparkovaného motorového vozidla alebo škodu na zdraví susedke, ktorá si pri zrážke s trojkolkou zlomí končatinu. Navyše je toto pripoistenie rozšírené o krytie škôd, ktoré dieťa spôsobí v škole, telocvični alebo na iných miestach, kde škola zabezpečuje vyučovanie alebo prax.

Detské životné poistenie darovávajú zvyčajne rodičia, krstní alebo starí rodičia, ktorí takto zabezpečia nielen sporenie pre dieťa, ale aj jeho poistnú ochranu až do dovŕšenia 25. roku. Farbička počas prvých mesiacov svojej existencie zaznamenala aj zaujímavý rekord, a to vo výške sumy vloženej do detského životného poistenia – išlo o vyše 160-tisíc eur.

Od 1. do 24. decembra 2010 je možné prostredníctvom internetovej stránky online.allianzsp.sk jednoducho uzatvoriť celoročné cestovné poistenie, a to so zľavou 24 percent. Toto poistenie je vhodným darčekom pre všetkých, ktorí radi cestujú a nemusia pri každom plánovanom prekročení hraníc myslieť na krátkodobé cestovné poistenie. Už pri kombinácii letnej dovolenky, zimnej lyžovačky a niekoľkých krátkodobých vycestovaniach za hranice, napr. za nákupmi, je celoročné cestovné poistenie nielen cenovo výhodnejšie, ale šetrí aj čas pri vybavovaní poistenia. Obdarovaný sa tiež vyhne stresovým situáciám, ak na poistenie zabudne, pretože pri poisťovaní priamo zo zahraničia už nie je možné poistiť sa s okamžitou platnosťou.

                                          * * * 
Viac informácií o poistení získate na www.allianzsp.sk, u obchodných zástupcov alebo na Allianz Infolinke 0800 122 222.

Dátum vydania: 30.11.2010

Kontakty pre novinárov

 • Lucia Muthová
  hovorkyňa, riaditeľka odboru firemnej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3114
  e-mail:

 • Helena Kanderková
  špecialistka externej komunikácie
  Tel.: +421.2.5963 3104
  e-mail:
Youtube Facebook